LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź
TZMO SA

Rok 1951 – Powstaje przedsiębiorstwo państwowe Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych

W Toruniu rozpoczyna się produkcja materiałów opatrunkowych na zamówienie Ministerstwa Obrony Narodowej i Centralnego Urzędu Zaopatrzenia Górnictwa. Powstaje przedsiębiorstwo państwowe Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, które już w połowie lat sześćdziesiątych zaczyna zdobywać rynki zagraniczne. W tym czasie produkty TZMO trafiają do państw europejskich i afrykańskich, a nawet do Wietnamu.

Rok 1991- Jesteśmy spółką akcyjną

Przełomowy moment w historii firmy: osoby fizyczne – pracownicy przedsiębiorstwa oraz przedstawiciele środowiska akademickiego i medycznego – tworzą spółkę akcyjną TZMO SA, która wykupuje majątek przedsiębiorstwa od Skarbu Państwa

Rok 2013- 55 spółek w 18 krajach, 7600 pracowników.

Kontynuujemy inwestycje w 10 krajach: w Rosji, na Litwie, na Ukrainie, w Niemczech, na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, w USA, w Indiach i w Polsce. Grupa TZMO liczy 55 spółek w Polsce i za granicą, w których zatrudnia 7600 pracowników. Nasze produkty dostępne są na ponad 80 rynkach – w Europie, Azji, Afryce, Ameryce i Australii. Jesteśmy obecni na rynkach zamieszkałych przez 1/3 ludności świata. Nasze najważniejsze marki to: Seni, Bella, Matopat, Happy.