LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Nosoherb nawilżająca maść do nosa

Czym jest Nosoherb?

To wyrób medyczny w postaci maści do nosa, stosowany w celu nawilżenia i wspomagająco w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności śluzówki i podrażnionej oraz popękanej okolicy nosa. Wyrób może być stosowany przez osoby dorosłe oraz u dzieci powyżej 1. roku życia. Działanie wyrobu opiera się na właściwościach ochronnych składników w nim zawartych. Składniki te tworzą specjalny film, zabezpieczający przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Dodatek prebiotyku Biolin P pozwala zapobiegać rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych.

Kiedy należy stosować wyrób medyczny Nosoherb?

Stosowanie preparatu polecane jest w przypadku suchości w jamie nosowej, która spowodowana może być:

  • długim przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach,
  • przebywaniem w miejscach o niskiej wilgotności,
  • alergią,
  • stosowaniem niektórych leków,
  • wiekiem,
  • narażeniem na substancje chemiczne lub drażniące (np. w miejscu pracy).

Dodatkowo wyrób medyczny może być stosowany na popękane i podrażnione okolice nosa, spowodowane częstym dmuchaniem nosa podczas infekcji czy alergii.

Jakie są przeciwskazania do stosowania Nosoherb?

Przed zastosowaniem należy zapoznać się z treścią instrukcji użycia. Nie należy stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. W razie wystąpienia niepokojących objawów lub działań niepożądanych należy przerwać stosowanie wyrobu i skontaktować się z lekarzem. Nie stosować, jeśli opakowanie było wcześniej otwierane lub uszkodzone. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci. Unikać kontaktu z oczami.