LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

LactiSept

Spray do jamy ustnej i gardła z tyndalizowanymi bakteriami Lactobacillus rhamnosus
o smaku maliny i mięty

1. Co to jest wyrób medyczny Spray do jamy ustnej i gardła z tyndalizowanymi bakteriami Lactobacillus rhamnosus

Spray do jamy ustnej i gardła z tyndalizowanymi bakteriami Lactobacillus rhamnosus to wyrób medyczny w postaci sprayu zawierający m.in. PVP (poliwinylopirolidon), tyndalizowane (niezdolne do życia) bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus, glicerynę, ksylitol, który powleka błonę śluzową jamy ustnej i gardła tworząc ochronny film.
Dzięki działaniu nawilżającemu utrzymuje elastyczność błon śluzowych, co skutecznie łagodzi podrażnienia oraz dyskomfort związany z suchością w jamie ustnej.
Spray do jamy ustnej i gardła z tyndalizowanymi bakteriami Lactobacillus rhamnosus ogranicza kolonizację drobnoustrojów patogennych, dzięki czemu zapewnia lepsze warunki do regeneracji błony śluzowej i przyspiesza przywrócenie fizjologicznej flory jamy ustnej i gardła.
Wyrób medyczny utrudnia przyleganie bakterii do powierzchni szkliwa zębów, a tym samym zmniejsza ryzyko powstawania próchnicy.
Spray do jamy ustnej i gardła z tyndalizowanymi bakteriami Lactobacillus rhamnosus można stosować profilaktycznie u osób, które narażone są na działanie drażniących czynników zewnętrznych np. klimatyzacja, zanieczyszczone powietrze, dym nikotynowy. Preparat o odświeżającym malinowo-miętowym smaku.

2. W jakim celu stosuje się wyrób

Spray do jamy ustnej i gardła z tyndalizowanymi bakteriami Lactobacillus rhamnosus jest polecany w następujących przypadkach:

wspomagająco w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła, związanych z infekcją wirusową, bakteryjną lub grzybiczą;

  • w celu łagodzenia objawów takich jak: suchość w jamie ustnej, suchy kaszel, drapanie w gardle, problemy z połykaniem;
  • przy suchości błon śluzowych w wyniku stosowania leków (np. przeciwdepresyjne, przeciwhistaminowe);
  • pomocniczo w stanach zapalnych dziąseł;
  • zapobiegania próchnicy;
  • zapobiegania tworzenia płytki nazębnej;
  • profilaktycznie po zabiegach stomatologicznych.

3. Dawkowanie i sposób podania wyrobu Spray do jamy ustnej i gardła z tyndalizowanymi bakteriami Lactobacillus rhamnosus

Spray do jamy ustnej i gardła z tyndalizowanymi bakteriami Lactobacillus rhamnosus należy aplikować zgodnie z instrukcją używania. Preparat do stosowania miejscowego na błonę śluzową jamy ustnej i gardła.

Dzieci od 3. roku życia do 6. roku życia: 1 dawka, 3 razy dziennie po posiłku lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Dzieci powyżej 6. roku życia i dorośli: 2-3 dawki, 3 razy dziennie po posiłku lub zgodnie z zaleceniami lekarza.
W przypadku pominięcia dawki nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu uzupełnienia.
W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Sposób użycia:
Przed każdym użyciem wyrobu należy dokładnie umyć ręce. Każdorazowo wstrząsnąć przed zastosowaniem. Przed pierwszym użyciem należy kilkakrotnie nacisnąć dozownik, aby wypełnić go płynem. Wyrób należy aplikować w pozycji pionowej. Umieścić aplikator w jamie ustnej. Preparat rozpylić na tylną ścianę gardła. Czynność powtórzyć odpowiednią ilość razy.

4. Ostrzeżenia

Ze względów higienicznych oraz w celu uniknięcia przeniesienia infekcji zalecane jest używanie jednego wyrobu przez jedną osobę. W celu zachowania właściwości wyrobu nie należy manipulować aplikatorem (nie ściągać, nie odkręcać). Nie aplikować preparatu w pozycji leżącej, ze względu na niebezpieczeństwo zakrztuszenia. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, powinna przed zastosowaniem tego wyrobu poradzić się lekarza lub farmaceuty.
W przypadku dzieci powyżej 3 roku życia wyrób medyczny powinien być stosowany pod kontrolą osoby dorosłej. Unikać kontaktu z oczami. Nie należy stosować wyrobu po upływie daty ważności umieszczonej na opakowaniu oraz gdy opakowanie jest uszkodzone. Nie stosować z innymi preparatami stosowanymi miejscowo. Po zastosowaniu preparatu na podrażnioną śluzówkę jamy ustnej może wystąpić uczucie pieczenia, które powinno samo przeminąć. Jeżeli trwa dłużej należy skonsultować się z lekarzem.

5. Przeciwwskazania

Nadwrażliwość (alergia) na jakikolwiek składnik wyrobu.

6. Jak przechowywać wyrób Spray do jamy ustnej i gardła z tyndalizowanymi bakteriami Lactobacillus rhamnosus

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze 15-25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

7. Skład wyrobu Spray do jamy ustnej i gardła z tyndalizowanymi bakteriami Lactobacillus rhamnosus

Poliwinylopirolidon, tyndalizowane bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus, woda, gliceryna, ksylitol, chlorek benzalkoniowy, aromat malinowy, aromat miętowy.

8. Opis opakowania

Spray do jamy ustnej i gardła z tyndalizowanymi bakteriami Lactobacillus rhamnosus pakowany jest w plastikowe butelki z 30 ml wyrobu. Opakowanie jednostkowe zawiera: kartonik, butelkę z wyrobem oraz instrukcję używania.