LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Jakie właściwości ma preparat PharmoVit naturalny kolagen z dzikiego dorsza?

Kolagen jest białkiem występującym w ludzkim organizmie. Stanowi główny składnik tkanki łącznej. Wchodzi w skład nie tylko skóry, ale również ścięgien, włosów, kości, paznokci i stawów. Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania: kości, chrząstki, skóry.

Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: Spożywać 3 kapsułki raz dziennie. Popić wodą (250 ml). Zalecana porcja dzienna to 3 kapsułki.

Środki ostrożności: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Produkt dla dorosłych. Spożywania produktu nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Nie stosować u osób mających predyspozycje do tworzenia kamieni nerkowych lub chorujących na kamicę nerkową. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia.

Warunki przechowywania: Chronić przed światłem. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Składniki: Hydrolizowany kolagen morski ze skóry dzikiego dorsza atlantyckiego ryby, otoczka kapsułki: żelatyna, witamina C (kwas L-askorbinowy).

Jakie właściwości ma kolagen?

Kolagen to jeden z najważniejszych peptydów (białek) ludzkiego organizmu. Odpowiada za szereg działań, w tym utrzymuje strukturę skóry, chrząstek i kości, wpływa na nawilżenie i elastyczność cery. Jest bardzo odpornym białkiem na uszkodzenia mechaniczne czy fizyczne, i takie też właściwości nadaje strukturom organizmu, w których jest go najwięcej. Niestety w miarę starzenia organizmu naturalna produkcja kolagenu się obniża, dlatego warto zainteresować się nieinwazyjnymi możliwościami wprowadzania kolagenu do organizmu.

Czy efekty picia kolagenu faktycznie są widoczne i odczuwalne? Aby na to pytanie odpowiedzieć, najpierw warto zajrzeć do tego, co na ten temat mówią publikacje naukowe. To właśnie dzięki nim dowiemy się, jaki jest faktyczny wpływ kolagenu do picia na stan skóry. W jednym z badań, z roku 2015, badano efekty suplementacji płynnym kolagenem przez 8 tygodni. Po okresie 4 tygodni podawania kolagenu zauważono znaczne zniwelowanie procesów degradacji kolagenu w skórze, zaś po 8 tygodniach stwierdzono znaczący wzrost nawilżenia skóry. Efekty te pozostały widoczne do 12 tygodni po zakończeniu badań. W podobnych badaniach stwierdzano także, że suplementacja kolagenu miała łagodne działanie przeciwzmarszczkowe i poprawiała przepływ krwi w naczyniach krwionośnych skóry. Dodatkowo stwierdza się, że podawanie kolagenu doustnie zwiększa wydajność procesów gojenia ran i może niwelować stany zapalne oraz zmniejszać ryzyko osteoporozy. Zatem można stwierdzić, że efekty picia kolagenu są faktycznie zauważalne i potwierdzają to niezależne badania naukowe.