LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Jakie właściwości ma Pharmovit Berberyna?

Berberys pomaga kontrolować poziom glukozy we krwi oraz wspomaga zdrowie wątroby. Berberyna pochodząca z berberysa (Berberis aristata) może wspomagać kontrolę poziomu trójgliceydów w osoczu.

Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: Spożywać 1 kapsułkę dziennie w trakcie posiłku. Popić wodą (250 ml). Zalecana porcja dzienna to 1 kapsułka.

Środki ostrożności: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Produkt dla dorosłych. Spożywania produktu nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia.

Warunki przechowywania: Chronić przed światłem. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Składniki: Ekstrakt z korzenia berberysa standaryzowany na 97% chlorowodorku berberyny, otoczka kapsułki: żelatyna.

  • Produkt nie zawiera laktozy.
  • Preparat wolny od glutenu.
  • Produkt bez soi.
  • Opakowanie 100% z recyklingu.

Jakie właściwości ma berberyna?

Suplementy z berberyną są polecane przede wszystkim osobom z zaburzeniami gospodarki cukrowej. Naukowcy postawili wiele hipotez wyjaśniających jej mechanizm działania. Udowodniono, że stymuluje wychwyt glukozy w komórkach mięśniowych i pomaga zrównoważyć wysoki poziom cukru we krwi, opóźnia proces rozkładu węglowodanów na cukry proste, zwiększa wydzielanie glukagonu, naśladuje działanie insuliny, zwiększając zdolność organizmu do wchłaniania glukozy oraz zmniejsza jej transport przez wyściółkę jelit. Wyniki innych badań pokazały, że berberyna zwiększa poziom adiponektyny – białka, które pomaga regulować poziom cukru we krwi.

Przyjmowanie berberyny pomaga również obniżyć rozkurczowe i skurczowe ciśnienie krwi, co jest szczególnie istotne w profilaktyce nadciśnienia i udarów. O wielkokierunkowym działaniu tej substancji świadczy również fakt, że wspomaga proces utraty wagi. Badania potwierdzają te właściwości w szczególności u osób z wysokim indeksem masy ciała (BMI powyżej 30). Prawdopodobnie związane jest to z kontrolą wydzielania insuliny i innych hormonów regulujących komórki tłuszczowe.

Ponadto udowodniono, że regularne przyjmowanie suplementów z tą substancją obniża poziom cholesterolu całkowitego, „złego” i trójglicerydów u osób z zaburzeniami lipidowymi. Działa inaczej niż standardowe leki na cholesterol, więc może pomóc w leczeniu opornej na działanie medykamentów hipercholoesterolemii.

Osoby z chorobami serca często skarżą się na szybkie męczenie się i nieregularne bicie serca. Badania pokazują, że przyjmowanie berberyny w połączeniu ze standardowymi metodami leczenia chorób serca zmniejsza uciążliwość tych objawów oraz ryzyko zgonu bez widocznych skutków ubocznych.

Jakie są przeciwskazania do stosowania berberyny?

Suplementy diety zawierające berberynę nie są rekomendowane dla wszystkich. Profil toksykologiczny tej substancji jest dosyć dobrze poznany. Niemniej jednak osoby z niskim ciśnieniem krwi, z objawami niedocukrzenia nie powinny zażywać tego typu preparatów. Przeciwskazaniem jest także ciąża i okres karmienia piersią.

Substancja może powodować u noworodków rzadki rodzaj uszkodzenia mózgu, powiązany z ciężką żółtaczką. Berberyna jest przeznaczona tylko dla osób dorosłych, dzieci stanowczo powinny unikać tego typu preparatów. Przy dłuższym jej spożywaniu może dojść do kumulacji w organizmie, dlatego należy robić co jakiś czas przerwy, aby nie doszło do zatrucia. Typowymi objawami zatrucia są wymioty, biegunka, senność, duszność, drgawki oraz rozstrój żołądka. Ponadto nasila ona wytwarzanie enzymów aminotrasferazy alaninowej i aspraginowej, co w konsekwencji może doprowadzić do uszkodzenia wątroby. Z tego względu kolejnym przeciwskazaniem jest zapalenie wątroby (przewlekłe lub ostre), marskość, a także nadostre zapalenie wątroby.