LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Jak działa preparat Procto-Zac Relief?

Procto-Zac Relief to wyrób medyczny pod postacią czopków doodbytniczych polecany do stosowania w przypadku występowania: hemoroidów, zapalenia odbytu bądź szczelin odbytu. Produkt pomaga zminimalizować ból, pieczenie i świąd wywołane stanem chorobowym. Wyrób medyczny działa emoliencyjnie (zmiękczająco, natłuszczająco, przeciwzapalnie) i humektantowo (nawilżająco). Preparat wskazany dla osób, które cierpią na objawy związane z chorobą hemoroidalną, zapaleniami i szczelinami odbytu, takie jak: ból, świąd i pieczenie. Pomaga nawilżyć i ochronić skórę w miejscach tego wymagających. Stosowanie czopków pozwala wspomóc naprawę nabłonka odbytu. Wyrób medyczny przyczynia się do poprawy objawów zmian hemoroidalnych poprzez łagodzenie bólu, pieczenia, swędzenia, bolesnego oddawania stolca.

Jak stosować preparat?

Dorośli: 1 x dziennie przed snem, po oddaniu stolca lub według zaleceń lekarza.

Jaki jest skład preparatu?

Glicerydy C10-C18, olej jojoba, witamina E, dokozanol, olej z kurkumy, ekstrakt z aloesu, ekstrakt z kasztanowca pospolitego, ekstrakt z oczaru wirginijskiego, olej ze słonecznika zwyczajnego, olej z kukurydzy zwyczajnej, polisorbat 80.

Jakie są przeciwskazania i środki ostrożności?

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. W razie wystąpienia niepokojących objawów lub działań niepożądanych należy przerwać stosowanie wyrobu i skontaktować się z lekarzem.

Przechowywać w temperaturze z zakresu 15 – 25°C, z dala od dzieci.

Nie przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Nie stosować, jeśli opakowanie było wcześniej otwierane lub uszkodzone.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią, przed zastosowaniem wyrobu powinny skonsultować się z lekarzem.