LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

GastroB12

Czym jest preparat GastroB12?

GastroB12 to suplement diety, który zawiera witaminę B12, B6 oraz kwas foliowy. Suplement diety dzięki zawartości witamin B6, B12 oraz kwasu foliowego przyczynia się do utrzymania prawidłowych funkcji metabolicznych organizmu oraz wspiera sprawne funkcjonowanie układu pokarmowego i odpornościowego.

Składnik Ilość w 1 kapsułce %RWS*

Foliany – kwas foliowy

(kwas pteroilomonoglutaminowy) 200µg 100%

Witamina B12 (cyjanokobalamina) 100µg 4000%

Witamina B6 (pirydoksyna) 18mg 1286%

*RWS – referencyjna wartość spożycia

Jak stosować suplement diety GastroB12?

Dorośli – 1-2 kapsułek dziennie w trakcie posiłku, popijając niewielką ilością wody.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia.

Jakie są przeciwskazania do stosowania GastroB12?

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie zaleca się stosowania suplementu u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia, w okresie ciąży i podczas karmienia piersią. Nie należy łączyć preparatu z alkoholem.

Jakie właściwości ma witamina B12?

Witamina B12, zwana także kobalaminą, odgrywa kluczową rolę w metabolizmie, co oznacza, że wpływa na przemiany substancji chemicznych w organizmie, w tym na procesy energetyczne. Witamina B12 jest niezbędna do aktywacji kwasu foliowego (witaminy B9). Kwas foliowy bierze udział w procesach metabolicznych, zwłaszcza w syntezie kwasów nukleinowych, które są budulcem DNA. Aktywowany kwas foliowy jest istotny dla prawidłowego przebiegu reakcji metabolicznych. Witamina B12 wspomaga przemiany aminokwasów, będących podstawowymi jednostkami budulcowymi białek. Białka są niezbędne nie tylko do budowy tkanek, ale również pełnią funkcje enzymatyczne, transportowe i regulacyjne w organizmie. Witamina B12 uczestniczy w procesie konwersji kwasu mlekowego do metioniny, aminokwasu biorącego udział w metabolizmie lipidów, co wpływa na produkcję energii. Ponadto, witamina B12 pomaga w przemianie kwasów tłuszczowych i aminokwasów, które są kluczowymi substratami dla produkcji energii.