LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Fabriya krople do oczu

Czym jest i jakie ma właściwości Fabriya?

Fabriya to wyrób medyczny w postaci nawilżających i ochronnych kropli do oczu, przeznaczony dla dorosłych. Preparat pomaga zachować równowagę środowiska na powierzchni oka i łagodzić objawy zespołu suchego oka.

  • Roztwór do oczu Fabriya może być stosowany w leczeniu objawów suchego oka oraz w przypadku podrażnienia i stanów zapalnych spowodowanych przez warunki środowiskowe, oraz urazy mechaniczne.
  • Roztwór do oczu Fabriya wykazuje działanie smarujące, ochronne, nawilżające, łagodzące i antyoksydacyjne. Preparat zawiera GlicoPro – wielocząsteczkowy kompleks na bazie białek, glikozaminoglikanów siarkowych i niesiarkowych. Glikozaminoglikany stanowią ważną część glikokaliksu powierzchni komórki i mogą stanowić ligandy receptorów wielu cząsteczek, takich jak czynniki wzrostu, cytokiny, chemokiny, które regulują odpowiedź zapalną.
  • Roztwór do oczu Fabriya zawiera potrójną komponentę mucynową, wraz z komponentą mukoproteinową i białkową, o właściwościach smarujących, ochronnych, nawilżających i antyoksydacyjnych, które działają korzystnie w leczeniu zespołu suchego oka, jak również w leczeniu podrażnień i stanów zapalnych wywołanych warunkami środowiskowymi lub urazami mechanicznymi.
  • Dodatkowo, Fabriya wspomaga fizjologiczne procesy naprawcze rogówki oraz pomaga przywrócić funkcjonalność zakończeń nerwowych rogówki, która ulega zmniejszeniu u pacjentów z zespołem suchego oka. Pojemnik opatrzony jest w system dozujący, który pozwala uniknąć stosowania w produkcie konserwantów, a także ułatwia dozowanie całej objętości płynu.

Sposób dawkowania: Aplikować 1-2 krople do każdego oka 3-4 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Produkt może być stosowany podczas noszenia soczewek kontaktowych.

Skład wyrobu medycznego: GlicoPro 10%, HPMC 0,2%, kwas borowy 0,25%, tetraboran sodu 0,03%, chlorek sodu 0,810%, woda oczyszczona q.s. w 100 ml.

Kiedy jesteśmy najbardziej narażenia na wysuszenia oka?

Wysuszenie oka, znane także jako zespół suchego oka, może występować w różnych sytuacjach i być spowodowane przez różne czynniki.

  • Praca przy komputerze – Długi czas spędzony przed monitorem komputera lub innego urządzenia elektronicznego może prowadzić do zmniejszonego mrugania i zwiększonej ekspozycji oczu na suszące efekty otoczenia, co może prowadzić do wysuszenia oka.
  • Ciepłe i suche środowisko – W ciepłych i suchych warunkach, takich jak ogrzewane pomieszczenia zimą lub klimatyzowane pomieszczenia latem, powietrze może być mniej wilgotne, co sprzyja wysuszeniu oka.
  • Wiatr i kurz – Ekspozycja na silny wiatr, szczególnie podczas jazdy na rowerze, wędrówek lub sportów na świeżym powietrzu, może prowadzić do wysuszenia oka. Ponadto, pył, kurz i inne cząstki unoszące się w powietrzu mogą również podrażniać oczy i powodować wysuszenie.
  • Klimatyzacja – Praca lub przebywanie w pomieszczeniach z klimatyzacją może prowadzić do wysuszenia oka, ponieważ klimatyzacja usuwa wilgoć z powietrza.
  • Stres – stres może wpływać na produkcję łez, co może prowadzić do wysuszenia oka. Ponadto, osoby poddane stresowi mogą mieć tendencję do mniej częstego mrugania, co dodatkowo zwiększa ryzyko wysuszenia oka.
  • Noszenie soczewek kontaktowych – Soczewki kontaktowe mogą zmniejszać naturalną nawilżenie oka i prowadzić do wysuszenia, szczególnie jeśli są noszone przez długi czas lub w niewłaściwych warunkach.