LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym są Amolowe plastry aromatyczne? Jakie mają właściwości?

Choroba przeziębieniowa (inaczej przeziębienie, wirusowe zapalenie nosogardła i zatok przynosowych) to zespół objawów, które wynikają z ostrego stanu zapalnego błony śluzowej gardła, nosa i zatok przynosowych. Chyba każdy kto choć raz zmagał się z przeziębieniem wie, że są to naprawdę uciążliwe objawy. Ból gardła, katar, kichanie, kaszel, trudności z oddychaniem utrudniają codzienne funkcjonowanie i sprawiają, że jedyne na co ma się ochotę to leżenie w łóżku. Jak sobie z nimi radzić? Jednym ze sposobów wspomagających oddychanie jest stosowanie takiego środka higienicznego jak plastry aromatyczne.

Pierwszy raz słyszysz o plastrach aromatycznych? W takim razie tytułem wstępu wyjaśniamy, czym jest tego typu produkt? Plastry aromatyczne, jak można domyślić się po nazwie są nasączone specjalną kompozycją zapachową. W przypadku plastrów Amolowe jest ona w 100% naturalna. Amolowe plastry aromatyczne, czyli olejki zawarte w produkcie w formie plastrów. Amolowe plastry aromatyczne zawierają starannie wyselekcjonowane olejki eteryczne. Składem nawiązujące do olejków, które wchodzą w skład leku Amol, czyli:

  • mięty pieprzowej (łac. Menthae piperitae aetheroleum, którego głównym składnikiem jest mentol;
  • lawendowy (łac. Lavandulae aetheroleum);
  • cytronelowy (łac. Citronellae aetheroleum);
  • cynamonowy (łac. Cinnamomi zeylanici corticis aetheroleum);
  • goździkowy (łac. Caryophylli floris aetheroleum);
  • cytrynowy (łac. Limonis aetheroleum).

Nasączone olejkami eterycznymi plastry mają unikalny zapach i kompozycję zapachową. Co więcej, dzięki swej bezpiecznej formie mogą być stosowane zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci (od 3. roku życia).

Jak używać plastrów aromatycznych?

Jak używać plastra, który ułatwia oddychanie? Sposób użycia jest bardzo prosty! Wystarczy ostrożnie nakleić go na suche ubranie – poniżej wskazówki, jak zrobić to krok po kroku.

Wyjmij plaster z opakowania i zdejmij folię ochronną z plastra. Gdy zdejmiesz już folię ochronną z plastra, powinnaś odklejać powoli skrzydełka plastra, a potem umocować plaster w bezpiecznej odległości od twarzy. Najlepiej przykleić plaster na wysokości klatki piersiowej (minimum 30 cm od twarzy) i palcami przycisnąć go do koszulki lub piżamy, aby mocno się trzymał.

Pamiętaj, aby odkleić folię ochronną powoli, ostrożnie i tak samo postępować w przypadku skrzydełek plastra. W przeciwnym razie możesz go uszkodzić. Poza tym nie zapominaj, że plastry aplikuje się na suche ubranie, a nie na gołe ciało. U małych dzieci należy nakleić plaster z dala od twarzy oraz poza zasięgiem ich rączek. Po nałożeniu trzeba umyć ręce. Po upływie 8 godzin zaleca się, aby odkleić plaster i w razie potrzeby nakleić nowy.