LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest Xenna Fast Junior i jakie ma właściwości?

Wyrób medyczny Xenna Fast Junior to innowacyjna mikrowlewka doodbytnicza, stworzona do szybkiej i komfortowej pomocy w zaparciach u dzieci powyżej 1 roku życia.

Jest to środek przeczyszczający na bazie naturalnych ekstraktów i składników cukrowych o dodatkowym działaniu ochronnym i łagodzącym błonę śluzową odbytnicy.

Xenna Fast Junior cechuje się  szybkością działania, oraz wygodą stosowania. Spodziewany efekt wypróżnienia następuje nawet w 10 minut.

Dla kogo jest przeznaczona Xenna Fast Junior?

Xenna Fast Junior umożliwia szybką ulgę w problemach z zaparciami, spodziewany efekt wypróżnienia następuje nawet w 10 minut.

Wyciąg z winogron, oraz sorbitol stymuluje wypróżnienie, wykazując działanie osmotyczne ściąga wodę do jelita. Aloes, malwa i prawoślaz działają nawilżająco i zmiękczająco ułatwiając przesuwanie się mas kałowych. Natomiast propolis oraz aloes działają ochronnie i sprawiają, że wypróżnienie jest komfortowe(1).

Najważniejsze zalety Xenna Fast Junior:

  • SZYBKOŚĆ DZIAŁANIA – Mikrowlewka Xenna Fast Junior działa nawet w 10 minut( 1) od aplikacji. Szybka ulga dla dziecka z zaparciem oraz  możliwość wypróżnienia w zaplanowanym momencie.
  • NISKIE RYZYKO PODRAŻNIEŃ ODBYTU I BÓLU BRZUCHA – Składniki zawarte w mikrowlewce Xenna Fast Junior działają ochronnie na błonę śluzową odbytnicy i pomagają uniknąć potencjalnych podrażnień, co w przypadku małych pacjentów, jest szczególnie ważne.
  • WYGODNA APLIKACJA – Mikrowlewka Xenna Fast Junior cechuje się łatwością aplikacji, jedynie 5 g preparatu do podania. Mała  forma mikrowlewki  o harmonijnym kształcie zapewnia wygodę użycia i gwarantuje higienę poprzez brak kontaktu dłoni z ciałem.

Jak stosować Xennę Fast Junior?

Xenna Fast Junior dostępna jest w postaci mikrowlewek do stosowania doodbytniczego. Produkt znajduje się w szczelnie zapieczętowanej plastikowej ampułce, gotowej do natychmiastowego użycia.

Instrukcja użytkowania jest prosta:

  • Wyjmij jedną mikrowlewkę z opakowania i usuń osłonkę z ampułki.
  • Nałóż kroplę roztworu na aplikator i delikatnie wprowadź go do odbytu.
  • Następnie wyciśnij całą zawartość roztworu z pojemnika, trzymając cały czas pojemnik ściśnięty.
  • Dzieci w wieku 1-12 lat; jedna mikrowlewka 5 g w razie potrzeby. Dzieci w wieku 3-12 lat; w przypadku uporczywych zaparć stosować podwójną dawkę.