LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest preparat StructuActive Forte 600 i komu jest polecany?

StructuActiv Forte 600 zawiera 600 mg kwaśnego siarczanu chondroityny w praktycznej formie kapsułek, dla osób szukających wsparcia dla swoich stawów, kości i chrząstek.

Główne cechy produktu:

  • Wysoka dawka: Każda kapsułka zawiera 600 mg kwaśnego siarczanu chondroityny, jednego z kluczowych składników budulcowych kości i chrząstki w naszym organizmie.
  • Wspiera elastyczność: Kwasny siarczan chondroityny pomaga nadawać chrząstkom właściwości mechaniczne i elastyczne, co jest niezbędne dla ich prawidłowego funkcjonowania.

Składniki: Sodu chondroityny siarczan, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, kapsułka (żelatyna, barwnik: indygotyna). Może zawierać pochodne: zbóż zawierających gluten, soi, mleka.

Suplement diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży i okresie karmienia piersią. Sodu chondroityny siarczan podchodzi spoza UE. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Czym jest chondroityna i jakie ma właściwości?

Chondroityna to związek chemiczny z grupy glikozaminoglikanów, który odgrywa istotną rolę w utrzymaniu zdrowia stawów i chrząstek. Jest naturalnie obecna w organizmach zwierząt, w tym ludzi, gdzie pełni funkcję kluczowego składnika tkanki chrzęstnej. Chondroityna zyskuje coraz większą popularność jako suplement diety, szczególnie wśród osób z problemami stawowymi.

Chondroityna jest jednym z głównych składników tkanki chrzęstnej, która pełni kluczową rolę w amortyzacji stawów. Suplementacja chondroityną może pomóc w zabezpieczeniu chrząstki przed degeneracją, co jest istotne zwłaszcza u osób z chorobami stawów, takimi jak osteoartroza. Działa jak rodzaj smaru dla stawów, co pomaga w zmniejszeniu tarcia między kośćmi. To może przyczynić się do zapobiegania uszkodzeniom stawów oraz łagodzenia bólu związanego z ruchem.

Chondroityna to substancja, której właściwości mają istotne znaczenie dla zdrowia stawów i chrząstek. Jej suplementacja może przynieść korzyści zwłaszcza osobom borykającym się z problemami stawowymi, takimi jak osteoartroza.