LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest preparat Iridium Gauzes?

Wyrób medyczny w postaci sterylnych, jednorazowych gazików, przeznaczonych do stosowania wspomagająco podczas leczenia schorzeń okolic oczu. Gaziki pozwalają na usuwanie z okolic powiek zalegających strupów i wydzielin z oka, które mogą być spowodowane toczącymi się stanami zapalnymi lub zakażeniami. Preparat może być stosowany u dzieci i osób dorosłych. W opakowaniu znajduje się 20 gazików. Produkt jest przeznaczony do codziennego stosowania na okolicę oczu.

Preparat wskazany jest do usuwania z okolic powiek, oczu i rzęs strupów i wydzielin ocznych towarzyszących procesom zapalnym lub zakażeniom. Zaleca się również jego stosowanie w połączeniu z określonym leczeniem w przypadku: alergicznych chorób oczu, stanów zapalnych lub zakażeń oczu. Wyrób wskazany jest też do wspomagania leczenia schorzeń okolic oczu przed zabiegami okulistycznymi i po takich zabiegach, a także podczas zabiegów udrażniania kanału łzowego.

Skład: Gaza bawełniana (100%) nasączona roztworem zawierającym: glikol propylenowy, PPG-26-Buteth-26, uwodorniony olej rycynowy PEG-40, sól amonową kwasu glicyryzynowego, wyciąg glikolowy z Ananas sativus L., wyciąg z korzenia Echinacea angustifolia, E500 wodorowęglan sodu, dwuglukonian chlorheksydyny, hydroksymetyloglicynian sodu, edetynian dwusodowy i wodę oczyszczoną.

Jak stosować Iridium?

Przed przystąpieniem do stosowania należy dokładnie umyć dłonie i wyjąć gazik z opakowania. W kolejnym kroku należy go przyłożyć do powieki i delikatnie pocierając w celu rozpoczęcia procesu usuwania wydzieliny i innych osadów (powstających np. ze smogu, kurzu, zanieczyszczeń itp.). Jeżeli wydzieliny są szczególnie uporczywe lub jeżeli doszło do niedrożności kanału łzowego, zaleca się podgrzanie zamkniętej saszetki przez kilka minut w letniej wodzie (ok. 40°C), a następnie użycie gazika jako ciepłego kompresu, a następnie wykonanie delikatnego masażu. Alternatywnie można wycisnąć z gazika znajdujący się w nim roztwór na zamknięte oko i wykonać delikatny masaż, do momentu usunięcia zanieczyszczeń.

W przypadku stanów zapalnych zaleca się schładzać zamkniętą saszetkę w lodówce przez kilka godzin, a następnie nałożenie na oko gazika (jako formę zimnego kompresu) i pozostawienie go na oku przez kilka minut.

Jakie są przeciwskazania do stosowania Iridium?

Przed zastosowaniem należy zapoznać się z treścią instrukcji użycia lub etykietą.

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. W razie wystąpienia niepokojących objawów lub działań niepożądanych należy przerwać stosowanie wyrobu i skontaktować się z lekarzem.

Preparat przeznaczony jest do użytku okulistycznego.

Nie stosować, jeśli opakowanie było wcześniej otwierane lub uszkodzone.

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla dzieci. Chronić od światła i wilgoci.

Wyrób jednorazowy. Nie stosować ponownie tego samego gazika. Natomiast w przypadku leczenia stanów zapalnych lub zakażeń oka nie należy stosować tego samego gazika do obojga oczu, ponieważ może w ten sposób dojść do przeniesienia zakażenia pomiędzy nimi.

Dlaczego warto stosować gaziki do przemywaniu oczu?

Gaziki do przemywania oczu są powszechnie stosowane w celu utrzymania higieny oczu oraz łagodzenia dolegliwości związanych z nimi. Istnieje kilka kluczowych powodów, dla których warto sięgać po te produkty:

  1. Usuwanie zanieczyszczeń – Gaziki do przemywania oczu są impregnowane specjalnym roztworem lub płynem, który pomaga w skutecznym usuwaniu zanieczyszczeń, pyłków, kurzu oraz nadmiaru łez z powierzchni oczu. Regularne stosowanie gazików pozwala utrzymać czystość oczu, co jest kluczowe dla zdrowia narządu wzroku.
  2. Usuwanie zanieczyszczeńŁagodzenie podrażnień – Wielu ludzi cierpi na różnego rodzaju podrażnienia oczu, takie jak zaczerwienienie, pieczenie czy swędzenie. Gaziki do przemywania oczu często zawierają łagodzące substancje, które mogą pomóc w złagodzeniu tych dolegliwości. Są one delikatne dla skóry wokół oczu i nie powodują dodatkowego drażnienia.
  3. Usuwanie zanieczyszczeń – Osoby borykające się z zapaleniem spojówek lub innymi stanami zapalnymi oczu mogą znaleźć ulgę w stosowaniu gazików do przemywania oczu. Niektóre gaziki zawierają składniki mające działanie przeciwzapalne, które mogą pomóc w redukcji stanów zapalnych i obrzęków.
  4. Usuwanie zanieczyszczeń – Skóra wokół oczu jest szczególnie delikatna i wrażliwa, dlatego ważne jest, aby stosować produkty, które nie podrażnią tego obszaru. Gaziki do przemywania oczu są zaprojektowane tak, aby były delikatne dla skóry i nie zawierały substancji drażniących.

Warto pamiętać, że w przypadku poważniejszych dolegliwości oczu zawsze należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ może być konieczne zastosowanie specjalistycznych leków lub zabiegów. Jednakże w codziennej higienie oczu gaziki do przemywania są łatwym i skutecznym rozwiązaniem.