LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest preparat Evo Tears i jak działa?

Evo Tear to wyrób medyczny w postaci kropli od oczu. To sterylne krople do oczu, bez dodatku fosforanów i konserwantów. EvoTears to krople do oczu w postaci roztworu niezawierającego wody i konserwantów. EvoTears zawiera jeden składnik – oktan perfluoroheksylu (EyeSol). EvoTears nawilża powierzchnię oka, stabilizuje film łzowy i łagodzi objawy charakterystyczne dla suchości oka.

Produkt dedykowany do:

  • Do nawilżania suchych, podrażnionych oczu.
  • Stabilizacja filmu łzowego.
  • Redukuje objawy występujące przy suchości oka.

Jak stosować Evo Tears?

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy 4 x dziennie zakroplić 1 kroplę preparatu, kierując ją na dolną powiekę. Preparat EvoTears nie zawiera środków konserwujących, dlatego dozwolone jest jego codzienne stosowanie.

Nie stosować EvoTears, jeśli u użytkownika stwierdzono nadwrażliwość na zawarty w preparacie oktan perfluoroheksylu.

Preparat EvoTears nie jest przeznaczony dla osób noszących soczewki kontaktowe ze względu ha brak wystarczających danych dotyczących tolerancji produktu przez materiały, z których wykonywane są soczewki.

Ważne:

  • Po otwarciu preparat należy zużyć w ciągu 2 miesięcy.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Preparat EvoTears nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności.
  • Nie zaleca się stosowania preparatu EvoTears przez dzieci ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności.

Jakie są korzyści ze stosowania kropli do oczu?

Suchość oczu to powszechne dolegliwości, zwłaszcza w środowiskach o niskiej wilgotności powietrza. Krople do oczu, zwane również sztucznymi łzami, mogą dostarczyć natychmiastową ulgę, nawilżając powierzchnię oka i likwidując uczucie pieczenia czy podrażnienia.

Długotrwałe korzystanie z komputerów, czytanie w słabym oświetleniu lub intensywna praca oczu może prowadzić do zmęczenia wzroku. Nawilżające krople do oczu mogą pomóc w złagodzeniu tego dyskomfortu i przywróceniu uczucia świeżości.

Osoby noszące soczewki kontaktowe czasem doświadczają dyskomfortu, suchości czy uczucia piasku pod powiekami. Krople nawilżające mogą pomóc w utrzymaniu komfortu i zdrowia oczu dla tych, którzy noszą soczewki przez dłuższy czas.