LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest Molekin Osteo i jakie ma właściwości?

Molekin Osteo suplement diety zalecany jest w przypadku osteoporotycznego złamania kości oraz w celu utrzymania gęstości kości – uzupełnia niedobory wapna, witaminy D3 oraz witaminy K2-Mk7. Produkt przeznaczony dla kobiet w wieku 50 lat i starszych.

Produkt zawiera wapń, witaminę D3 w dawce zalecanej przez ekspertów oraz witaminę K2 (menachinon MK-7). Wapń i witamina D pomagają zmniejszyć utratę minerałów kostnych u kobiet w okresie pomenopauzalnym. Niska gęstość mineralna kości stanowi czynnik ryzyka w odniesieniu do osteoporotycznych złamań kości.

1 tabletka zawiera:

  • wapń – 300 mg (38%)*
  • witamina D – 25 g (500%)*
  • witamina K – 37,5 g (50%)*

2 tabletki zawierają:

  • wapń – 600 mg (75%)*
  • witamina D – 50 g (1000%)*
  • witamina K – 75 g (100%)*

*-% referencyjnej wartości spożycia

Składniki: wapń z wodorostów morskich, węglan wapnia, substancja wypełniająca: celuloza, menachinon 7 (witamina K2), cholekalcyferol (witamina D3), substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, otoczka (substancje zagęszczające: hydroksypropylo-metyloceluloza i hydroksypropyloceluloza, substancja wiążąca: talk, barwnik: E171).

Zaleca się maksymalnie 2 tabletki dziennie. Tabletkę przyjmować podczas posiłku.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Preparat przeznaczony dla osób dorosłych.

Dlaczego suplementacja wapnia ma znaczenie w osteoporozie?

Suplementacja wapnia odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu i leczeniu osteoporozy, która jest chorobą charakteryzującą się zmniejszeniem gęstości kości i zwiększonym ryzykiem złamań. Wapń stanowi podstawowy materiał budulcowy tkanki kostnej. Osteoblasty (komórki budujące kości) potrzebują wapnia do tworzenia nowej tkanki kostnej.

Osteoporoza rozwija się, gdy procesy resorpcji (rozpadu) kości przeważają nad procesami budowy (tworzenia) kości. Wapń jest stale wymieniany w kościach, a jeśli jego podaż z diety jest niewystarczająca, organizm zaczyna go pobierać z kości, co prowadzi do ich osłabienia i zwiększa ryzyko złamań.

Zalecane dzienne spożycie wapnia różni się w zależności od wieku i płci, ale osoby starsze, zwłaszcza kobiety po menopauzie, mają zwiększone zapotrzebowanie na wapń, aby przeciwdziałać utracie masy kostnej.