LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest i jakie właściwości ma preparat PharmoVit B-50 Methyl B-complex?

B-50 Methyl B-Complex Max+ uzupełnia zapotrzebowanie organizmu na witaminy z grupy B, czyli witaminy odgrywające znaczącą rolę w prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu.

Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: Spożywać 2 kapsułki dziennie w trakcie posiłku. Popić wodą (250 ml). Zalecana porcja dzienna to 2 kapsułki.

Środki ostrożności: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Produkt dla dorosłych. Spożywania produktu nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia.

Warunki przechowywania: Chronić przed światłem. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Składniki: Maltodekstryna, otoczka kapsułki: żelatyna, cholina (dwuwinian choliny), inulina z cykorii, witamina B1 (monoazotan tiaminy), kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia), witamina B2 (ryboflawina), niacyna (amid kwasu nikotynowego), PABA (kwas paraaminobenzoesowy), inozytol, witamina B12 (metylokobalamina), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy), biotyna (D-biotyna).

 • Produkt nie zawiera glutenu.
 • Produkt bez laktozy.
 • Produkt nie zawiera soi.
 • Opakowanie 100% z recyklingu.

Jakie właściwości mają witaminy z grupy B?

Witaminy z grupy B, zwane również witaminami B-kompleksu, odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. W ostatnich latach zyskują szczególne zainteresowanie metylowane formy witamin z tej grupy. W artykule tym przyjrzymy się bliżej metylowanym witaminom B, ich roli w organizmie, źródłom, a także korzyściom zdrowotnym, jakie mogą przynieść.

Witaminy z grupy B to grupa ośmiu rozpuszczalnych w wodzie substancji, które odgrywają kluczową rolę w wielu procesach metabolicznych organizmu. W skład witamin B-kompleksu wchodzą:

 • Tiamina (B1)
 • Ryboflawina (B2)
 • Niacyna (B3)
 • Kwas pantotenowy (B5)
 • Pirydoksyna (B6)
 • Biotyna (B7)
 • Kwas foliowy (B9)
 • Kobalamina (B12)

Te witaminy pełnią kluczowe funkcje w procesach energetycznych, syntezie DNA, utrzymaniu zdrowia układu nerwowego, a także w produkcji czerwonych krwinek. Jednakże, aby spełnić swoje zadania, muszą być przyswajane przez organizm w odpowiedniej formie.

Metylowane witaminy B odgrywają kluczową rolę w produkcji neuroprzekaźników, takich jak serotonin czy dopamina, co może przyczynić się do poprawy nastroju. Aktywne formy witamin B, zwłaszcza Methylcobalamin, są istotne dla utrzymania zdrowego układu nerwowego, co ma znaczenie w prewencji neuropatii i chorób neurodegeneracyjnych.