LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest i jakie właściwości ma preparat NeuroB12?

Suplement diety NeuroB12 zawiera formułę na bazie witaminy B12, kwasu foliowego i witaminy B1, przeznaczony dla osób dorosłych. Preparat wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, pomaga usprawnić funkcje poznawcze oraz zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia.

Skład suplementu diety: substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, żel celulozowy; chlorowodorek tiaminy; żelatyna; skrobia modyfikowana; substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu; regulator kwasowości: cytrynian trisodowy, kwas cytrynowy; kwas pteroilomonoglutaminowy; cyjanokobalamina; barwniki: żółcień żelazowa, żółcień chinolinowa, błękit patentowy V, żółcień pomarańczowa FCF.

Jak dawkować NeuroB12?

Dorośli – 1 kapsułka dziennie po posiłku, popijając niewielką ilością wody.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia.

Składnik Ilość w 1 kapsułce %RWS*

Foliany – kwas foliowy

(kwas pteroilomonoglutaminowy) 200µg 100%

Witamina B12 (cyjanokobalamina) 100µg 4000%

Witamina B1 ( chlorowodorek tiaminy) 50mg 4545%

*RWS – referencyjna wartość spożycia

Jak witamina B12 wpływa na nasze samopoczucie?

Witamina B12, znana również jako kobalamina, odgrywa istotną rolę w wielu procesach zachodzących w organizmie człowieka, w tym w produkcji czerwonych krwinek, funkcjonowaniu układu nerwowego. Niedobór może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, w tym wpływać na nasze samopoczucie. Oto kilka sposobów, w jakie witamina B12 może wpływać na nasze samopoczucie:

  • Energia i zmęczenie – Witamina B12 odgrywa istotną rolę w metabolizmie, w tym w przemianie energii. Niedobór tej witaminy może prowadzić do uczucia zmęczenia, osłabienia i ogólnego spadku energii.
  • Nastrój – Istnieje związek między niedoborem witaminy B12 a naszym nastrójem. Niedobór tej witaminy może zwiększać ryzyko depresji, lęku i ogólnego złego samopoczucia.
  • Funkcjonowanie układu nerwowego – Witamina B12 jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Niedobór może prowadzić do objawów neurologicznych, takich jak mrowienie, drętwienie, zaburzenia równowagi czy zaburzenia pamięci.
  • Koncentracja i zdolność poznawcza – Witamina B12 odgrywa rolę w produkcji mieliny, substancji otaczającej nerwy, co może mieć wpływ na funkcje poznawcze, w tym na koncentrację, pamięć i ogólną sprawność umysłową.
  • Senność i sen – Niektórzy ludzie zgłaszają poprawę jakości snu po uzupełnieniu niedoboru witaminy B12. Niedobór tej witaminy może prowadzić do problemów ze snem i senności w ciągu dnia.

Warto jednak pamiętać, że indywidualna odpowiedź na niedobór witaminy B12 może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak wiek, dieta, stan zdrowia i styl życia. W przypadku podejrzenia niedoboru witaminy B12 lub występowania objawów wpływających na samopoczucie, zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem, który może zlecić odpowiednie badania i zalecić odpowiednią suplementację lub leczenie.