LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest i jakie właściwości ma lek No-Spa Max?

NO-SPA MAX to skuteczne rozwiązanie w leczeniu skurczowych bólów brzucha, ponieważ rozluźnia mięśnie gładkie. Łagodzi skurcze brzucha, działając u źródła bólu, dzięki czemu możesz kontynuować swój dzień bez zmartwień. NO-SPA MAX to lek rozkurczowy z maksymalną dawką substancji czynnej, który pomaga w przypadku bólu brzucha, związanym ze skurczami mięśni gładkich w obrębie jamy brzusznej. Dzięki temu pozwala szybko odzyskać upragniony komfort.

Jak działa No-Spa Max?

NO-SPA MAX działa rozkurczowo, uderzając w źródło bólu – skurcz, dzięki czemu zmniejsza dolegliwości bólowe w obrębie jamy brzusznej. Tym samym NO-SPA pozwala Ci wrócić do Twoich codziennych zajęć, z dobrym samopoczuciem.

NO-SPA MAX to skuteczne rozwiązanie w leczeniu skurczowych bólów brzucha spowodowanych m.in. stresem czy niezdrowym jedzeniem, ponieważ rozluźnia mięśnie gładkie ściany jelit. Łagodzi skurcze brzucha, działając u źródła bólu, dzięki czemu możesz kontynuować swój dzień bez zmartwień.

NO-SP MAX można podawać dzieciom powyżej 12 r.ż. i osobom dorosłym. Jeżeli lekarz nie zalecił inaczej, zazwyczaj stosowaną dawką u osób dorosłych jest 1 tabletka 2-3 razy na dobę (maksymalna dawka dobowa to 240 mg) a u dzieci powyżej 12 r.ż. 1 tabletka 1-2 razy na dobę (maksymalna dawka dobowa to 160mg). Nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Bez konsultacji z lekarzem produkt leczniczy może być stosowany maksymalnie przez 7 dni.

Skutki uboczne

NO-SPA MAX, jak każdy lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Rzadko zgłaszano następujące działania niepożądane (mogą wystąpić u nie więcej niż 1 osoby na 1000):

  • reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, swędzenie)
  • ból i zawroty głowy pochodzenia obwodowego (błędnikowego), bezsenność
  • kołatanie serca, zmniejszenie ciśnienia krwi
  • nudności, zaparcie.

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

  • zawroty głowy pochodzenia ośrodkowego.

W przypadku nasilenia któregokolwiek z objawów niepożądanych, lub pojawienia się innych działań niepożądanych niewymienionych powyżej, należy skontaktować się z lekarzem.

Jakie są przeciwskazania do stosowania leku No-Spa Max?

Nie należy stosować leku NO-SPA MAX jeśli jesteś uczulony na chlorowodorek drotaweryny lub którykolwiek inny ze składników leku, jeśli masz ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca.

Nie należy podawać leku NO-SPA u dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.

Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli masz niedociśnienie.

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszelkich innych lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, także tych, które wydawane są bez recepty.

Należy unikać jednoczesnego stosowania leku NO-SPA MAX z lewodopą, ponieważ może to osłabić jej działanie przeciw chorobie Parkinsona.

Nie zaleca się stosowania leku NO-SPA MAX w okresie karmienia piersią. Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania zaleceń w czasie ciąży i karmienia piersią, ponieważ informacje na temat stosowania NO-SPA® MAX w takich przypadkach są ograniczone.

Nie stosować leku NO-SPA MAX w czasie porodu.

NO-SPA nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, jednak w przypadku uczucia braku równowagi lub wirowania przedmiotów należy unikać tych czynności.

Każda tabletka NO-SPA MAX zawiera laktozę. Jeśli masz nietolerancję niektórych kategorii węglowodanów, przed zażyciem tego leku skonsultuj się z lekarzem.

Ze względu na obecność żółcieni chinolinowej lek NO-SPA MAX może powodować reakcje alergiczne.

NO-SPA MAX zawiera lecytynę sojową. Nie stosować w razie stwierdzonej nadwrażliwości na orzeszki ziemne albo soję.