Czym jest i jakie właściwości ma Gardimax Medica Junior?
Gardimax medica junior truskawkowy zawiera jako substancje czynne lidokainy chlorowodorek o działaniu miejscowo znieczulającym oraz chlorheksydyny dichlorowodorek o działaniu przeciwbakteryjnym.
Lek do stosowania objawowego w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.
Tabletki na gardło Gardimax skutecznie zmniejszają dolegliwości bólowe w obrębie jamy ustnej spowodowane stanem zapalnym.
Lek Gardimax tabletki do ssania dla dzieci może być stosowany od 6. roku życia.
Jak dawkować ten lek?
Dorośli: 6 do 10 tabletek do ssania na dobę.
Dzieci w wieku od 6 lat: połowa dawki dla dorosłych (3 do 5 tabletek do ssania na dobę).
Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania objawowego: 3 do 4 dni.
Jeśli po tym okresie nie nastąpi poprawa lub już w trakcie stosowania pojawią się nowe dolegliwości, np. gorączka, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.
Skład leku: 1 tabletka do ssania zawiera 5 mg chloroheksydyny dichlorowodorku i 1 mg lidokainy chlorowodorku jednowodnego, Substancje pomocnicze: lewomentol, kwas cytrynowy, aromat truskawkowy 502301TP 0551 (maltodekstryna kukurydziana, trioctan glicerolu (E1518), naturalne i sztuczne składniki poprawiające smak i zapach), sukraloza (E955), magnezu stearynian, sorbitol (E420), Zawiera sorbitol (E420).
Jakie są przeciwskazania do stosowania leku Gardimax Junior?
- Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną lub inne leki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
- Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Jakie są domowe sposoby na ból gardła u dzieci?
- Ciepłe płyny są podstawą leczenia – dziecku można podawać ciepłą herbatę z miodem (miód dozwolony powyżej 1. roku życia), rumianek lub napój z malin. Płyny nie tylko nawilżają i łagodzą podrażnione gardło, ale też wspomagają nawodnienie organizmu.
- Inhalacje to świetny sposób na złagodzenie dolegliwości. Można przygotować je z soli fizjologicznej lub naparu z rumianku. Przy małych dzieciach należy zachować szczególną ostrożność z gorącą parą – lepiej stosować inhalacje letnie lub zimne.
- Odpoczynek i sen są bardzo ważne w procesie zdrowienia. Należy zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza w pokoju dziecka i regularnie wietrzyć pomieszczenie.
- Ważne jest też regularne pojenie dziecka – nawet jeśli nie ma apetytu, powinno dużo pić, by nie dopuścić do odwodnienia.