LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest i jakie właściwości ma Fervex Phyto Nos i Zatoki spray?

Fervex Phyto to wyrób medyczny w postaci syropu, przeznaczony dla dorosłych. Preparat stosuje się w celu zmniejszenia objawów zapalenia błony śluzowej nosa i zatok. Po rozpylaniu na błonę śluzową nosa Fervex Phyto tworzy odporny, osmotyczny film ochronny na powierzchni nosa. Powoduje oderwanie i wydalenie zanieczyszczeń obecnych w jamie nosowej, w tym unoszących się swobodnie cząsteczek białka, wirusów i bakterii oraz udrożnia przewody nosowe. Ciśnienie osmotyczne wywierane przez spray do nosa pomaga w udrożnieniu i oczyszczeniu zatok przynosowych, co zmniejsza uczucie rozpierania i bólu w zatokach.

Jak stosować preparat Fervex Phyto Nos i Zatoki?

Przed użyciem i po użyciu produktu należy umyć ręce. Zmniejszy to ryzyko zakażeń krzyżowych; każda butelka musi być używana tylko przez jednego pacjenta. Produkt działa w ciągu 10–15 minut po rozpyleniu, powodując wydalenie znacznej ilości wydzieliny z nosa. W tym czasie nie należy powtarzać podawania produktu ani używać innych preparatów donosowych. Wyciek z nosa może się utrzymywać do 4–6 godzin, w zależności od nasilenia początkowej niedrożności przewodów nosowych. Produktu nie należy stosować dłużej niż przez 14 kolejnych dni. W razie braku poprawy i (lub) nasilenia objawów, i (lub) współistnienia gorączki, należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po zastosowaniu Fervex Phyto Nos i Zatoki?

Po aplikacji produktu może dojść do wydalania z nosa znacznych ilości wydzieliny, co jest związane ze sposobem działania produktu. Mechanizm działania Fervex Phyto wynika z natychmiastowej aktywności osmotycznej, która może spowodować niewielkie podrażnienie lub uczucie pieczenia w ciągu pierwszych 10–15 minut po każdej aplikacji produktu. Jeżeli jednak podrażnienie jest zbyt silne lub utrzymuje się przez dłuższy czas, zalecamy przerwanie stosowania produktu z uwagi na możliwość uczulenia na jeden z jego składników. W razie zaobserwowania jakiegokolwiek typu reakcji alergicznej w ciągu kilku minut po aplikacji produktu (silne uporczywe podrażnienie, uczucie pieczenia, obrzęk itp.) należy zaprzestać używania produktu, dokładnie przepłukać nos czystą wodą i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem. W przypadku zauważenia poważnych incydentów spowodowanych stosowaniem tego produktu należy niezwłocznie powiadomić producenta/dystrybutora oraz właściwe organy krajowe.

Jaki jest skład preparatu Fervex Phyto Nos i Zatoki spray?

Woda, glicerol (26%), hydroksypropyloceluloza, rinocyjanidyna [uzyskiwana z wyciągów z liści zielonej herbaty (Camellia sinensis), owoców borówki czarnej (Vaccinium myrtillus), żurawiny (Vaccinium macrocarpon) i czarnego bzu (Sambucus nigra)], połączenie olejków eterycznych z eukaliptusa (Eucalyptus globulus), mięty pieprzowej (Mentha piperita), tymianku (Thymus satureioides) i rozmarynu (Rosmarinus officinalis).

Jakie są najczęstsze przyczyny zapalenia zatok?

Najczęściej stany zapalne zatok wywoływane są przez patogeny takie jak: wirusy, bakterie i grzyby. Inne przyczyny zapalenia to między innymi alergie, czy powikłania po zabiegach stomatologicznych. W stanach zapalnych obrzęk błony śluzowej sprawia, że oczyszczenie zatok jest bardzo trudne. Nadmierne ilości śluzu gromadzą się w zatokach i stanowią miejsce rozwoju infekcji.