LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest i jakie właściwości ma Fervex Phyto Gardło i Kaszel?

Fervex Phyto gardło i kaszel to wyrób medyczny w postaci pastylek do ssania, które są polecane do leczenia bólu gardła, łagodzenia kaszlu i chrypki za pomocą unikalnego połączenia stulisza lekarskiego i kwasu hialuronowego. Główne składniki zawarte w preparacie to porost islandzki, kwas hialuronowy, stulisz lekarski, aromat mięty i olejku eukaliptusowego.

Jak działają pastylki Fervex Phyto Gardło i Kaszel?

  • Łagodzi kaszel suchy, mokry, drażniący, alergiczny,
  • Leczy ból gardła,
  • Chroni błonę śluzową jamy ustnej i gardła,
  • Łagodzi chrypę, wspiera w przypadku trudności z połykaniem, zapaleniem jamy ustnej i gardła,
  • Wspiera w kserostomii, czyli suchości w jamie ustnej,
  • Przywraca wilgotność w jamie ustnej i gardle,
  • Zmniejsza uczucie bólu i pieczenia w gardle podczas zapalenia gardła.

Jaki jest skład pastylek Fervex Phyto Gardło i Kaszel?

Wyciąg z porostu islandzkiego standaryzowany na zawartość polisacharydów, wyciąg ze stulisza lekarskiego, hialuronian sodu, aromat (naturalny aromat mięty i olejku eukaliptusowego), dwutlenek krzemu, roślinny stearynian magnezu, maltitol E965(i), izomalt E953.

Jak stosować pastylki Fervex Phyto Gardło i Kaszel?

Dzieci powyżej 6. roku życia – rozpuszczać 1 tabletkę w ustach.Do 4 tabletek na dobę.
Młodzież i dorośli – rozpuszczać 1 tabletkę w ustach. Od 5 do 6 tabletek na dobę.

Jakie właściwości ma porost lekarski?

Porost lekarski, znany również jako czarcie mleko lub Islandzki mech, posiada szereg wartościowych właściwości zdrowotnych. Jest bogaty w związki takie jak kwas usninowy, który wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Dzięki tym właściwościom, porost lekarski jest wykorzystywany w medycynie ludowej do leczenia infekcji dróg oddechowych. Ponadto, zawarte w nim substancje mają zdolność do stymulowania układu odpornościowego organizmu, co sprzyja szybszemu powrotowi do zdrowia. Porost lekarski jest również ceniony ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające, które pomagają w zwalczaniu wolnych rodników i opóźniają procesy starzenia się komórek.

Jak kwas hialuronowy może uśmierzyć ból gardła i kaszel?

Kwas hialuronowy, naturalnie występujący w ludzkim ciele, odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu nawilżenia i elastyczności tkanek. Gdy organizm doświadcza stanów zapalnych, takich jak ból gardła i kaszel, poziom kwasu hialuronowego może zmniejszyć się. W takich przypadkach, zastosowanie preparatów zawierających kwas hialuronowy może przynieść ulgę poprzez nawilżenie i łagodzenie podrażnionych błon śluzowych gardła. Kwas hialuronowy tworzy również warstwę ochronną, która chroni tkanki przed działaniem drażniących czynników zewnętrznych, takich jak pyłki czy zanieczyszczenia powietrza. Dzięki tym właściwościom, kwas hialuronowy może być skutecznym środkiem wspomagającym łagodzenie objawów bólu gardła i kaszlu.