LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest i jakie właściwości ma Doppelherz Omega-3 Forte?

Suplement diety uzupełniający codzienną dietę w kwasy omega-3 oraz witaminę E, dedykowany jest dla osób dorosłych w celu uzupełnienia diety w kwasy EPA i DHA. Omega-3 to szczególnie korzystna dla zdrowia kombinacja niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) występujących głównie w rybach morskich, np. w łososiu norweskim. Omega-3 podobnie do witamin nie są produkowane w organizmie i muszą być dostarczane razem z pożywieniem, aby wspomagać prawidłową pracę mózgu, oczu i serca. Odpowiednia ilość ruchu i zdrowe odżywianie są głównymi elementami zdrowego stylu życia. Niezbilansowana i niezrównoważona dieta, zawiera zwykle zbyt duże ilości mięs czerwonych, a zdecydowanie za mało ryb morskich. Niskie spożycie niezbędnych kwasów tłuszczowych często występuje przy nieprawidłowo zbilansowanej diecie odchudzającej, polegającej przede wszystkim na eliminowaniu spożycia tłuszczu. Oleje rybie zawarte w produkcie poddano specjalnemu procesowi technologicznemu, który pozwala na eliminację metali ciężkich, występujących w mięsie ryb, z uwagi na zanieczyszczenie środowiska. Kapsułki mają neutralny smak i zapach, co ułatwia ich regularne stosowanie.

Skład suplementu diety: olej z łososia (w tym 30% kwasów tłuszczowych omega-3: EPA i DHA), DL-alfa-tokoferol (witamina E) oraz substancje dodatkowe: żelatyna, glicerol (subst. utrzymująca wilgotność).

Zalecane dzienne spożycie: Stosować 2 kapsułki dziennie popijając odpowiednią ilością wody. Zaleca się przyjmowanie tuż przed posiłkiem. Dzieci w wieku powyżej 6 lat: 1 kapsułka, co drugi dzień. Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej.

Jakie właściwości mają kwasy omega-3?

Omega-3 to rodzaj kwasów tłuszczowych, które są niezbędne dla zdrowia organizmu. Omega-3, zwłaszcza kwasy tłuszczowe EPA (eikozapentaenowy) i DHA (dokozaheksaenowy), są kluczowe dla zdrowia serca. Regularne spożywanie omega-3 może pomóc w obniżeniu poziomu triglicerydów we krwi, regulacji ciśnienia krwi oraz zmniejszeniu ryzyka wystąpienia chorób serca. Omega-3 odgrywają istotną rolę w rozwoju i funkcjonowaniu mózgu. DHA, zwłaszcza, jest ważny dla zdrowia mózgu i poprawy funkcji poznawczych, takich jak pamięć, koncentracja i uczenie się. Regularne spożywanie omega-3 może pomóc w zmniejszeniu ryzyka wystąpienia zaburzeń neurologicznych, takich jak choroba Alzheimera i demencja. Omega-3 mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry, zapobiegając suchości, łuszczeniu się i podrażnieniom. DHA jest istotnym składnikiem błon komórkowych skóry, co może wpłynąć na jej elastyczność i nawilżenie. DHA jest również obecny w siatkówce oka i odgrywa istotną rolę w utrzymaniu zdrowia wzroku. Spożywanie omega-3 może pomóc w zapobieganiu zwyrodnieniu plamki żółtej i innych chorób oczu związanych z wiekiem.

Omega-3 są niezbędne dla zdrowia, ale organizm człowieka nie jest w stanie ich samodzielnie syntetyzować, dlatego ważne jest regularne spożywanie źródeł omega-3, takich jak tłuste ryby (np. łosoś, makrela, śledź), oleje roślinne (np. lniany, rzepakowy) lub suplementów diety.