LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest i jakie właściwości ma Diosmolyte?

Wyrób medyczny Diosmolyte to doustne leczenie ostrej i przewlekłej biegunki oraz objawów bólowych związanych z chorobami przewodu pokarmowego. Produkt jest wskazany do stosowania w profilaktyce biegunki spowodowanej radioterapią i chemioterapią.

Jedna saszetka produktu zawiera diosmektyt i elektrolity. Diosmektyt jest naturalną glinką charakteryzującą się krystaliczną strukturą składającą się z bardzo cienkich, nakładających się na siebie warstw, która zapewnia wysoki stopień wchłaniania. Dzięki temu substancja ta wiąże płyny w świetle jelita, zwiększając tym samym gęstość kału i spowalniając wydalanie. W ten sposób produkt może także zmniejszyć ryzyko odwodnienia spowodowanego biegunką i ułatwić przywracanie prawidłowej równowagi wodno-elektrolitowej dzięki zawartej w nim zbilansowanej dawce elektrolitów. Dzięki wysokiemu stopniowi wchłaniania diosmektytu produkt oddziałuje z glikoproteinami błony śluzowej pokrywającej ścianę żołądka i dwunastnicy, zmieniając ich właściwości fizyczne i tworząc ochronny żel, który chroni przed nadmiernym wydzielaniem kwasów i substancjami uszkadzającymi układ pokarmowy.

Jedna saszetka zawiera diosmektyt 3,00 g, sodu chlorek 0,263 g, potasu chlorek 0,0373 g, cytrynian tripotasu bezwodny 0,162 g, cytrynian trisodu 0,147 g, glukozę (dekstroza bezwodna) 1,982 g. Substancje pomocnicze: wanilina, sód, sacharyna, dwutlenek krzemu, aromat śmietankowy, aromat waniliowy; barwnik: beta-karoten.

Jak stosować wyrób medyczny Diosmolyte i jakie środki ostrożności należy zachować?

Przez pierwsze trzy dni:

  • Dzieci powyżej 2 lat: do 4 saszetek na dobę
  • Dorośli: do 6 saszetek na dobę.

Następnie kontynuować stosowanie zmniejszonej o połowę dawki do całkowitego ustąpienia biegunki.

Wysoki stopień wchłaniania diosmektytu może zakłócać wchłanianie z przewodu pokarmowego niektórych leków przyjmowanych doustnie. Dlatego inne leki doustne należy przyjmować z zachowaniem dużego odstępu czasu od produktu Diosmolyte®. Produkt nie powinien być przyjmowany przez osoby cierpiące na zaparcia. Chorzy na cukrzycę i osoby stosujące szczególną dietę powinny pamiętać, że produkt zawiera cukry. W przypadku stosowania leków należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem produktu. W okresie ciąży i laktacji przed zastosowaniem produktu należy skonsultować się z lekarzem.

W przypadku stosowania innych leków należy skonsultować się z lekarzem. Przechowywać poza zasięgiem dzieci. Nie stosować produktu w przypadku uszkodzonego opakowania. Nie stosować produktu po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.