LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest i jakie właściwości ma Diosminex Max?

Diosminex Max to produkt leczniczy z maksymalną dawką zmikronizowanej diosminy 1000 mg w jednej tabletce jest wskazany do stosowania we wszystkich stopniach zaawansowania przewlekłej niewydolności żylnej przy takich objawach jak ból, uczucie ciężkości nóg, pajączki, żylaki, obrzęki nóg, zmiany troficzne, wygojone owrzodzenia, aktywne owrzodzenia. Diosminex Max to preparat, który zwiększa napięcie naczyń żylnych, działa ochoronnie na naczynia oraz poprawia krążenie krwi żylnej.

Jakie są wskazania do stosowania Diosminex Max?

ek Diosminex MAX leczy objawy związane z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych. To lek na ból nóg, ciężkie, opuchnięte nogi, pajączki naczyniowe, żylaki, obrzęki, zmiany troficzne, wygojone owrzodzenia, aktywne owrzodzenia i hemoroidy, dostępny bez recepty. Lek Diosminex Max zawiera zmikronizowaną diosminę. Diosminex Max zwiększa napięcie naczyń żylnych, działa ochronnie na naczynia oraz poprawia krążenie krwi żylnej.

 • Siła maksymalnej dawki diosminy – wystarczy 1 tabletka dziennie.
 • Diosmina jest stosowana w monoterapii w początkowych stopniach zaawansowania przewlekłej niewydolności żylnej lub jako uzupełnienie innych terapii we wszystkich stopniach zaawansowania przewlekłej niewydolności żylnej (C0 – C6 wg klasyfikacji CEAP).
 • Diosmina to substancja o szerokim spectrum działania i dobrym profilu bezpieczeństwa. Wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia przepływ krwi i zmniejsza jej zastój w żyłach, zmniejsza obrzęki. Zwiększa też napięcie ścian naczyń i zmniejsza ich podatność na pękanie.
 • Diosmina zawarta w leku Diosminex MAX została zmikronizowana, czyli odpowiednio zmniejszona, co znacznie zwiększa jej przyswajanie.
 • Powlekane tabletki – łatwiejsze do połknięcia.

Diosminex MAX jest wskazany w leczeniu objawów przewlekłej niewydolności żylnej u osób dorosłych, jak:

 • żylaki kończyn dolnych
 • owrzodzenia żylne
 • teleangiektazje (pajączki) i żylaki (żyły siatkowate)
 • uczucie ciężkości, zmęczenia, dyskomfortu lub niespokojnych nóg
 • ból nóg lub uczucie pieczenia nóg;
 • uczucie zimnych nóg
 • nocne kurcze nóg
 • obrzęk kończyn dolnych
 • swędzenie i parestezje (mrowienie, kłucie lub swędzenie skóry kończyn dolnych)
 • zaczerwienienie (rumień) lub zasinienie skóry
 • w leczeniu objawowym w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu u osób dorosłych.

Jak dawkować preparat Diosminex Max?

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Diosminex Max należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka w leczenie objawów przewlekłej niewydolności żylnej to: 1 tabletka raz na dobę, podczas posiłku.

W celu uzyskania poprawy, leczenie powinno trwać przez co najmniej 4-5 tygodni. Jeżeli po pięciu tygodniach leczenia nasilenie objawów choroby zwiększyło się lub nie zmieniło się, należy zasięgnąć porady lekarza.

Leczenie zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu: 3 tabletki na dobę przez pierwsze 4 dni, a następnie 2 tabletki na dobę przez kolejne 3 dni. Leczenie powinno być krótkotrwałe. Jeżeli objawy szybko nie ustępują, należy wykonać badanie proktologiczne i leczenie dostosować do jego wyniku. Jeżeli po siedmiu dniach leczenia nasilenie objawów choroby zwiększyło się lub nie zmieniło się, należy zasięgnąć porady lekarza.

Nie stosować większej niż zalecana dawka leku.

W przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu, należy pamiętać, że terapia lekiem Diosminex MAX jest tylko objawowa i powinna być krótkotrwała. Jeżeli dolegliwości nie ustępują, należy przeprowadzić badanie u lekarza proktologa, który wybierze odpowiednią metodę leczenia. Przyjmowanie tego leku w leczeniu objawowym w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu nie wyklucza podawania innych leków doodbytniczo.

Czy można stosować Diosminex Max przy innych lekach?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Diosmina może zwiększać stężenie we krwi i obniżać wydalanie:

• metronidazolu (lek o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwpierwotniakowym);

• diklofenaku (lek przeciwbólowy i przeciwzapalny

• feksofenadyny (lek przeciwhistaminowy)

• warfaryny (lek przeciwzakrzepowy)

• karbamazepiny (lek przeciwpadaczkowy)

Diosminex MAX z jedzeniem i piciem: Lek należy przyjmować podczas posiłków.

Dzieci i młodzież: Badania dotyczące interakcji z innymi produktami leczniczymi wykonano tylko u dorosłych.

Jakie są działania niepożądane przy stosowaniu preparatu?

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Po zastosowaniu diosminy mogą wystąpić następujące objawy niepożądane:

Rzadko (dotyczy mniej niż 1 na 1 000 osób): biegunka, niestrawność, nudności, wymioty, zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie, wysypka, świąd, pokrzywka.

W przypadku łagodnych działań niepożądanych dotyczących żołądka i jelit, oraz zaburzeń neurowegetatywnych (np. wzmożony niepokój, przyśpieszone bicie serca, nadmierna potliwość, lękliwość) nie jest wymagane odstawienie leku.