LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest i jakie właściwości ma Danacol Plus?

Danacol Plus to suplement diety z dodatkiem steroli roślinnych i tiaminy (witamina b1). Danacol Plus to suplement diety w formie saszetek z żelem o smaku owoców cytrusowych. Danacol Plus zawiera 2,5 g steroli roślinnych i tiaminę (witaminę B1) w ilości 0,33 mg w jednej porcji dziennej (1 saszetka 15 ml). Zawiera sterole roślinne, które obniżają poziom cholesterolu we krwi*. Korzystny efekt występuje w przypadku spożywania 1,5-3 g steroli roślinnych dziennie. Zawiera tiaminę (witaminę B1), która pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu serca. Danacol Plus dostępny jest w formie łatwego do spożycia żelu w saszetkach zalecanego do przyjmowania raz dziennie bezpośrednio po głównym posiłku.

Dlaczego warto stosować Danacol Plus?

Danacol Plus jest suplementem diety zawierającym sterole roślinne i witaminę B1 – tiaminę, opracowanym z myślą o osobach zmagających się z podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi w celu uzupełnienia diety. Sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu przez co mogą mieć wpływ na układ sercowo-naczyniowy.

Działanie steroli roślinnych jest potwierdzone badaniami naukowymi i opinią Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).

Jak stosować ten preparat?

ALECANA DZIENNA PORCJA: 1 saszetka dziennie po głównym posiłku. Produkt gotowy do spożycia, bez potrzeby popijania lub rozpuszczania. Zawartość saszetki należy wycisnąć bezpośrednio do ust.

Ostrzeżenie: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Ważne informacje: Produkt nie jest przeznaczony dla osób, które nie muszą kontrolować swojego poziomu cholesterolu we krwi.

Należy unikać spożycia dodatku steroli roślinnych w ilościach większych niż 3 g/dobę.

Pacjenci zażywający leki na obniżenie stężenia cholesterolu powinni spożywać produkt wyłącznie pod kontrolą lekarza.

Produkt może nie być odpowiedni do stosowania u kobiet w ciąży lub karmiących piersią oraz u dzieci w wieku poniżej 5 lat.

Danacol Plus należy stosować jako część zróżnicowanej i zbilansowanej diety, która obejmuje regularne spożywanie owoców i warzyw, aby utrzymać poziom karotenoidów.

Istnieje wiele czynników ryzyka choroby wieńcowej serca. Zmiana jednego z nich może wywierać korzystny efekt lub go nie wywierać.

Danacol Plus Suplement diety. Zawiera składniki, które wspomagają funkcje organizmu poprzez  uzupełnienie normalnej diety. Nie ma właściwości leczniczych.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia mają istotne znaczenie

*Udowodniono, że sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca. Korzystny efekt występuje w przypadku spożywania 1,5–3 g steroli roślinnych dziennie.

**Sterole roślinne pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania co najmniej 0,8 g steroli roślinnych dziennie.