LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest i jakie ma właściwości Vedixin Zmętnienie?

Krople Vedixin zmętnienie to krople do oczu z jodkiem potasu. Vedixin zmętnienie działają dwukierunkowo: nawilżenie powierzchni oka, profilaktyka zmętnień soczewki i ciała szklistego oka. Jodek potasu 5 mg /ml działa silnie przeciwutleniająco na powierzchni oka, w efekcie następuje zmniejszenie stresu oksydacyjnego. Przyczynia się do ograniczenia procesu mętnienia soczewki oraz ciała szklistego. Hialuronian sodu 1 mg /ml o właściwościach nawilżających łączy się z płynem łzowym w czasie mrugania, zatrzymuje wodę i ma właściwości mukoadhezyjne, dzięki czemu opóźnia odparowywanie wody z powierzchni oka oraz stabilizuje płyn łzowy. Krople Vedixin zmętnienie zapewniają ochronę i profilaktykę oka z problemem mętnienia soczewki i ciała szklistego.

W jakim celu stosuje się krople Vedixin Zmętnienie?

Krople Vedixin zmętnienie stosuje się w celu nawilżania powierzchni oka oraz w profilaktyce zmętnień soczewki i ciała szklistego oka.

Jak stosować wyrób medyczny Vedixin Zmętnienie?

3-4 razy dziennie po 1 kropli do każdego worka spojówkowego, a przy nasilonych dolegliwościach można zakraplać częściej.  Może być stosowane przez osoby noszące soczewki kontaktowe.

Krople można stosować codziennie ponieważ nie zawierają konserwantów. Zaleca się używać krople przez 3 miesiące po pierwszym otwarciu pojemnika, nie dłużej niż miesiąc w sposób ciągły i nie dłużej niż 3 miesiące przy stosowaniu nieciągłym.

Przy stosowaniu innych preparatów okulistycznych zaleca się stosowanie kropli Vedixin jako ostatnie.

Skład preparatu: Hialuronian sodu 1 mg/ml, jodek potasu 5 mg/ml, kwas borowy, tetraboran sodu, chlorek sodu, woda wysokooczyszczona.

Ważne informacje

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy przerwać stosowanie preparatu. Nie stosować w przypadku infekcji bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Trzymać z dala od źródeł ciepła. Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze od 5°C do 35°C.  Nie stosować po upływie terminu ważności wydrukowanego na opakowaniu. Okres przydatności produktu do użycia wynosi 3 miesiące po pierwszym otwarciu pojemnika. Produktu nie należy stosować dłużej niż 1 miesiąc przy stosowaniu ciągłym i nie dłużej niż 3 miesiące przy stosowaniu nieciągłym (uwzględniając kilkudniowe przerwy podczas aplikacji).Niewykorzystany roztwór należy wyrzucić.

Preparat przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego. Nie używać, jeśli opakowanie jest uszkodzone. Nigdy nie dotykać końcówką zakraplacza oka lub innych powierzchni, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie roztworu. W przypadku używania innych leków okulistycznych, powinno upłynąć co najmniej 15 minut zanim zakroplimy oczy kroplami Vedixin zmętnienie. Preparat ten należy podawać jako ostatni. Wyrób medyczny do wielokrotnego użytku powinien być stosowany wyłącznie przez jedną osobę.

Kiedy nie należy stosować wyrobu medycznego Vedixin Zmętnienie?

  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu.
  • W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy przerwać stosowanie preparatu.
  • Nie stosować w przypadku infekcji bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych.

Na co należy zwrócić uwagę podczas przechowywania Vedixin Zmętnienie?

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
  • Trzymać z dala od źródeł ciepła.
  • Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze od 5°C do 35°C.
  • Nie stosować po upływie terminu ważności wydrukowanego na opakowaniu.
  • Okres przydatności produktu do użycia wynosi 3 miesiące po pierwszym otwarciu pojemnika.
  • Produktu nie należy stosować dłużej niż 1 miesiąc przy stosowaniu ciągłym i nie dłużej niż 3 miesiące przy stosowaniu nieciągłym (uwzględniając kilkudniowe przerwy podczas aplikacji).
  • Niewykorzystany roztwór należy wyrzucić.