LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest i jakie ma właściwości preparat Hylo Dual Intense?

Krople do oczu Hylo Dual Intense zawierają aż 0,2% wysoko stężonego kwasu hialuronowego, więc charakteryzują się wysoką lepkością. Dzięki tej właściwości krople trwale przylegają i długo utrzymują się na powierzchni oka, tworząc stabilną warstwę nawilżającą, która jednocześnie chroni oko przed nowymi podrażnieniami i czynnikami wywołującymi stan zapalny. Ektoina wykazuje doskonałe właściwości wiązania wody i stabilizuje fazę lipidową (tłuszczową) filmu łzowego. Ektoina łagodzi też typowe objawy, takie jak pieczenie, swędzenie lub zaczerwienienie, które mogą wystąpić jako reakcja zapalna na podrażnienia wywołane czynnikami środowiskowymi. Podobnie jak wszystkie produkty linii Hylo, krople do oczu Hylo Dual Intense nie zawierają żadnych konserwantów ani fosforanów. Opatentowany system Comod gwarantuje wysoką wydajność i długą trwałość preparatu, wynoszącą 6 miesięcy po pierwszym użyciu. Jednak ze względu na wysoką lepkość kropli Hylo Dual Intense nie należy stosować podczas noszenia soczewek kontaktowych.

Kiedy stosować krople do oczy Hylo Dual Intense?

Pieczenie, swędzenie, nadmierne łzawienie oczu, uczucie obcego ciała pod powiekami lub suchość oczu to objawy podrażnienia oczu. Często są to oznaki niedostatecznego nawilżenia powierzchni oka. W takich przypadkach szczególnie zalecane jest stosowanie kropli do oczu Hylo Dual Intense ze względu na dwutorowe działanie substancji czynnych: kwasu hialuronowego i ektoiny. W porównaniu do preparatu Hylo Dual, krople do oczu Hylo Dual Intense zawierają wyższe stężenie kwasu hialuronowego, więc są bardzo lepkie. Łączą działanie dwóch substancji czynnych: kwasu hialuronowego i ektoiny, które zapewniają stabilną warstwę intensywnie nawilżającą i powstrzymują parowanie łez. Krople do oczu Hylo Dual Intense łagodzą typowe objawy, takie jak swędzenie i pieczenie, spowodowane czynnikami zewnętrznymi, które wywołują podrażnienia i stany zapalne.

Krople do oczu Hylo Dual Intense są dostępne w pojedynczym opakowaniu (10 ml). Każda butelka zawiera co najmniej 300 kropli. Krople do oczu można stosować przez 6 miesięcy po pierwszym użyciu.

Składniki aktywne kropli Hylo Dual Intense

Unikalne połączenie kwasu hialuronowego i ektoiny zapewnia intensywne nawilżenie i stabilizację filmu łzowego. Kwas hialuronowy jest skutecznym środkiem poślizgowym, a te krople zawierają go szczególnie wysokie stężenie (0,20%).

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie, więc jest doskonale tolerowany. Posiada dużą zdolność wiązania wody, co oznacza, że może długo przylegać do powierzchni tkanek. Powoduje to intensywne nawilżanie oczu.

Ektoina to substancja wytwarzana przez mikroorganizmy żyjące w ekstremalnych warunkach (np. słone jeziora). Ma również doskonałe właściwości wiązania wody. Ektoina pomaga w tworzeniu intensywnej bariery nawilżającej na powierzchni oczu. Stabilizuje również fazę tłuszczową filmu łzowego, co chroni oko przed nadmiernym odparowaniem łez.

Co wyróżnia preparat Hylo-Dual Intense?

Krople do oczu Hylo Dual Intense posiadają unikalny system dozowania Comod. Płyn wewnątrz jest zapakowany w elastyczną, szczelną saszetkę i w żadnym miejscu nie ma kontaktu z otaczającym powietrzem. W rezultacie zawartość pozostaje sterylna – bez konserwantów i fosforanów. Ponadto system Comod umożliwia również dozowanie dokładnie jednej kropli. Za każdym razem dozowana kropla ma taką samą wielkość, aby uzyskać stały, niezawodny efekt.

Jak stosować preparat?

Te krople mogą być używane przez dłuższy czas. W takim przypadku jednak zaleca się, aby najpierw skonsultować się z okulistą lub lekarzem. Dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia mogą aplikować 1 kroplę do każdego oka 3 razy dziennie. W razie potrzeby dawkę można zwiększyć. Kobiety w ciąży i dzieci w wieku poniżej 10 lat nie mogą używać tych kropli więcej niż 10 razy dziennie.

Nie można używać tych kropli z soczewkami kontaktowymi.

Ten produkt może być używany przez 6 miesięcy po otwarciu.