LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest i jakie ma właściwości Doppelherz Na sen Forte?

Doppelherz Aktiv to suplement diety w postaci kapsułek, przeznaczony dla osób dorosłych doświadczających trudności z zasypianiem. Preparat zawiera składniki wspomagające zasypianie.

Wzmocniona kompozycja1 składników, 200 mg wyciągu z szyszek chmielu, 100 mg wyciągu z melisy, 30 mg wyciągu z lawendy + melatonina + magnez + witamina B6

Specjalnie dobrane składniki ułatwiają zasypianie (chmiel, melatonina) i wspomagają zdrowy sen (melisa i lawenda). Ułatwiają odprężenie przed snem, przyspieszają zasypianie i wspomagają naturalny sen, umożliwiają dobre samopoczucie po przebudzeniu Specjalnie dobrane składniki, wspomagające zasypianie i zdrowy sen.

Wyciągi z szyszek chmielu ma kojący wpływ na układ nerwowy oraz jest pomocny w przypadku trudności z zasypianiem.

Melisa przyczynia się do dobrego i spokojnego wypoczynku, zmniejszenia napięcia, pomaga utrzymać zdrowy sen.

Lawenda pomaga zmniejszyć napięcie, drażliwość oraz przyczynia się do zdrowego snu i optymalnego relaksu.

Melatonina pomaga w skróceniu czasu potrzebnego na zaśnięcie. Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 1 mg melatoniny krótko przed pójściem spać.

Magnez i witamina B6 przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych.

Suplement diety jest polecany dla osób doświadczających trudności z zasypianiem.

Skład suplementu: Substancja wypełniająca: celuloza, wyciąg z szyszek chmielu (Humulus lupulus), tlenek magnezu (Mg), wyciąg z liści melisy (Melissa officinalis), wyciąg z kwiatów lawendy (Lavandula angustifolia), substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, substancja wypełniająca: hydroksypropyloceluloza, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, substancja wypełniająca: guma celulozowa usieciowana, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca: talk, barwnik: dwutlenek tytanu, subst. glazurująca: glikol polietylenowy, melatonina, chlorowodorek pirydoksyny (wit. B6), barwniki: tlenki i wodorotlenki żelaza.

Zaleca się stosować 1 tabletkę na około godzinę przed snem, popić obficie wodą.

Jak zadbać o zdrowy sen? Ile powinniśmy spać?

Zdrowy sen odgrywa kluczową rolę w ogólnym dobrym samopoczuciu i zdrowiu. Odpowiednia ilość snu oraz jakość snu mają istotny wpływ na fizyczne i psychiczne funkcjonowanie organizmu. Poniżej przedstawiamy praktyczne wskazówki, jak zadbać o zdrowy sen oraz orientacyjną ilość snu, jaką powinniśmy otrzymywać każdej nocy.

  • Regularny harmonogram snu: Stosuj regularny harmonogram snu, starając się iść spać i budzić się o tych samych porach każdego dnia, nawet w weekendy. Stały rytm snu pomaga regulować zegar biologiczny organizmu i poprawia jakość snu.
  • Stworzenie sprzyjającego środowiska do snu: Stwórz w sypialni sprzyjające warunki do snu, tj. ciemne, ciche i chłodne środowisko. Wygodne łóżko i odpowiednia pościel również mogą przyczynić się do lepszego snu.
  • Unikanie kofeiny i alkoholu przed snem: Unikaj spożywania kofeiny oraz alkoholu kilka godzin przed planowanym czasem snu, ponieważ mogą one zakłócać zdolność organizmu do zasypiania i utrzymania snu w głębokiej fazie.
  • Regularna aktywność fizyczna: Regularna aktywność fizyczna może pomóc w poprawie jakości snu. Staraj się uprawiać aktywność fizyczną regularnie, ale unikaj intensywnych ćwiczeń bezpośrednio przed snem.
  • Unikanie ciężkich posiłków i jedzenia przed snem: Unikaj spożywania dużych i ciężkich posiłków tuż przed snem, ponieważ może to prowadzić do dyskomfortu żołądkowego i zakłóceń snu. Lekkie przekąski mogą być jednak akceptowalne.
  • Relaksacja przed snem: Przed snem stosuj techniki relaksacyjne, takie jak medytacja, głębokie oddychanie, czytanie lub ciepła kąpiel. Pomogą one zmniejszyć napięcie i stres, co ułatwi zasypianie.
  • Ograniczenie ekspozycji na światło niebieskie: Unikaj ekspozycji na światło niebieskie emitowane przez urządzenia elektroniczne, takie jak telefony komórkowe, tablety czy komputery, przed snem. Światło niebieskie może zakłócać rytm snu i utrudniać zasypianie.

Ilość snu potrzebna do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia może się różnić w zależności od wieku, stylu życia i indywidualnych potrzeb każdej osoby. Ogólnie jednak, większość dorosłych potrzebuje od 7 do 9 godzin snu każdej nocy, aby czuć się wypoczętym i pełnym energii w ciągu dnia.

Przyjęcie zdrowych nawyków snu i regularne praktykowanie technik poprawiających sen może pomóc w utrzymaniu zdrowego wzorca snu i poprawie ogólnego samopoczucia. W przypadku trudności ze snem lub przewlekłego problemu ze snem, zaleca się skonsultowanie z lekarzem.