LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest i jakie ma właściwości Acne-Derm żel?

ACNE-DERM żel to nowoczesny preparat do codziennej pielęgnacji skóry z tendencją do trądziku grudkowo-krostkowego o słabym lub średnim nasileniu. Działanie przeciwtrądzikowe gwarantuje kwas azelainowy działa on przeciwbakteryjnie, szczególnie na bakterie Propionibacterium acnes, które mają wpływ na rozwój trądziku. Ponadto kwas azelainowy zmniejsza liczbę mikrozaskórników, w wyniku normalizacji procesu powstawania keratyny oraz hamowania nadmiernego rogowacenia naskórka.

Sposób użycia: Stosować 2 razy dziennie (rano i wieczorem) miejscowo na dokładnie umytą i osuszoną skórę. Żel należy delikatnie wetrzeć. W razie konieczności równoczesnego stosowania innych preparatów na skórę, zaleca się stosować je między kolejnymi podaniami (aplikacjami) żelu ACNE-DERM. Podczas nakładania żelu należy chronić oczy, usta oraz błony śluzowe. Po nałożeniu żelu należy dokładnie umyć ręce. Pasek o długości 2,5 cm (ok. 0,5 g żelu) wystarcza na pokrycie skóry twarzy. Osoby ze skórą wrażliwą przez pierwszy tydzień stosowania żelu ACNE-DERM powinny stosować żel tylko raz na dobę – wieczorem. W przypadku podrażnienia skóry należy zmniejszyć ilość nakładanego żelu lub stosować go raz na dobę, do czasu ustąpienia objawów podrażnienia. Jeżeli to konieczne, należy przerwać stosowanie żelu na kilka dni.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Na początku stosowania żelu ACNE-DERM mogą wystąpić: miejscowe podrażnienia skóry, świąd, uczucie pieczenia, zaczerwienienie i łuszczenie skóry. Jeśli objawy utrzymują się, żel należy stosować raz na dobę. Rzadko może wystąpić: kontaktowe zapalenie skóry, zapalenie mieszków włosowych, białe plamy lub rozjaśnienie skóry w miejscu stosowania produktu u osób o ciemnej karnacji, reakcje nadwrażliwości na światło, alergiczne reakcje skórne, np. wysypka. W przypadku wystąpienia tych objawów należy przerwać stosowanie żelu.

Jakie są przeciwskazania do stosowania Acne-Derm?

 • Nie należy stosować żelu ACNE-DERM w przypadku nadwrażliwości na kwas azelainowy lub pozostałe składniki produktu kosmetycznego.
 • Nie należy stosować żelu ACNE-DERM w okresie ciąży i karmienia piersią.
 • Tylko do użytku zewnętrznego.
 • Po zastosowaniu żelu należy unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne.
 • Należy stosować jednocześnie kremy z filtrami UVA i UVB, ponieważ promieniowanie
 • słoneczne może nasilać zmiany trądzikowe.
 • Po nałożeniu żelu należy dokładnie umyć ręce.
 • Należy unikać kontaktu produktu z oczami, ustami i błonami śluzowymi.
 • W przypadku kontaktu produktu z oczami, ustami i błonami śluzowymi należy je
 • natychmiast przepłukać dużą ilością wody.
 • Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.
 • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temp. poniżej 25°C.
 • Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Jak działa kwas azelainowy na trądzik?

Trądzik to problem, z którym boryka się wiele osób, niezależnie od wieku. Na szczęście, istnieją skuteczne rozwiązania pomagające zwalczyć niedoskonałości skóry. Jednym z nich jest kwas azelainowy, znany ze swoich wyjątkowych właściwości leczniczych.

Kwas azelainowy działa antybakteryjnie, co jest kluczowe w walce z trądzikiem. Bakterie Propionibacterium acnes są główną przyczyną powstawania zmian trądzikowych. Kwas azelainowy skutecznie eliminuje te bakterie, zmniejszając ryzyko wystąpienia nowych wyprysków.

Jedną z głównych cech trądziku jest stan zapalny. Kwas azelainowy ma właściwości przeciwzapalne, które pomagają zmniejszyć zaczerwienienia i obrzęki związane z trądzikiem. Regularne stosowanie tego kwasu może prowadzić do znaczącej poprawy wyglądu skóry.

Kwas azelainowy to potężny sojusznik w walce z trądzikiem. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, przeciwzapalnym, regulującym keratynizację oraz rozjaśniającym przebarwienia, stanowi kompleksowe rozwiązanie dla osób zmagających się z niedoskonałościami skóry. Regularne stosowanie kwasu azelainowego może przynieść znaczącą poprawę stanu skóry, przywracając jej zdrowy i promienny wygląd. Jeśli zmagasz się z trądzikiem, warto rozważyć włączenie tego skutecznego składnika do swojej codziennej pielęgnacji.