LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest i jak działa preparat Hylo Parin?

Krople do oczu Hylo Parin skutecznie wspomagają nawilżenie i regenerację przewlekle podrażnionych oczu. Składniki kropel do oczu Hylo Parin: kwas hialuronowy, heparyna i glicerol tworzą idealne warunki do długotrwałego nawilżenia oczu przez stabilny film łzowy. Hialuronian sodu, sól kwasu hialuronowego, trwale wiąże duże ilości wody. Heparyna wzmacnia to działanie i sprawia, że krople jeszcze lepiej przylegają do rogówki, dzięki czemu podrażniona powierzchnia oka może się zregenerować. Podczas mrugania powieki gładko poruszają się po powierzchni filmu łzowego, nie wywołując objawów, takich jak pieczenie, swędzenie lub uczucie ciała obcego. Praktyczny system Comod sprawia, że krople do oczu Hylo Parin są łatwe w aplikacji, niezwykle wydajne i nie zawierają żadnych konserwantów ani fosforanów.

Preparat Hylo Parin polecany jest do stosowania w zespole suchego oka i w nawracających podrażnieniach oczu skuteczne nawilżanie w łagodnych i umiarkowanych objawach zespołu suchego oka oraz przewlekłych dolegliwościach powierzchni oka. Preparat:

  • z kwasem hialuronowym 0,1% i heparyną,
  • bez konserwantów i fosforanów,
  • ważność przez 6 miesięcy od pierwszego użycia,
  • preparat można stosować podczas noszenia soczewek kontaktowych,
  • bardzo wydajne, butelka zawiera co najmniej 300 kropli,
  • łatwe zakraplanie z użyciem opatentowanego systemu COMOD.

Jak stosować krople do oczu Hylo Parin?

Krople do oczu Hylo Parin należy stosować w sposób dostosowany do nasilenia dolegliwości oraz zgodnie z zaleceniami okulisty/farmaceuty. Zasadniczo należy zakraplać po jednej kropli do każdego oka 3 – 6 razy dziennie. Preparat zakrapla się przy użyciu opatentowanego systemu Comod. Aby prawidłowo zakroplić preparat, należy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku:

Krok 1: Przed każdym zastosowaniem należy zdjąć nakładkę z zakraplacza.
Krok 2: Trzymając butelkę zakraplaczem do dołu, oprzeć kciuk na górnej części butelki, a pozostałe palce ułożyć na jej denku.
Krok 3: Oprzeć rękę trzymającą butelkę na drugiej ręce.
Krok 4: Odchylając nieznacznie głowę do tyłu, wolną ręką odciągnąć lekko dolną powiekę oraz szybko i zdecydowanie nacisnąć na środek denka butelki, aby uruchomić mechanizm podania kropli. To samo powtórzyć w drugim oku.
Krok 5: Po każdorazowym użyciu niezwłocznie zamknąć zakraplacz nakładką.

Dlaczego w leczeniu zespołu suchego oka stosuje się kwas hialuronowego?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w oku, więc jest dobrze tolerowany przez organizm. Wykazuje doskonałe właściwości wiązania wody i dlatego zapewnia skuteczne nawilżanie spojówki i rogówki. Dodatkowo kwas hialuronowy tworzy film ochronny na podrażnionej powierzchni oka. W kroplach do oczu Hylo zastosowano długołańcuchowy kwas hialuronowy o wysokiej lepkości, aby uzyskać efekt długotrwałego nawilżenia oczu.

Kiedy stosować krople do oczu Hylo Parin?

Pieczenie, swędzenie, nadmierne łzawienie oczu, uczucie piasku pod powiekami lub suchość oczu to objawy podrażnienia oczu, które świadczą o tym, że powierzchnia oka nie jest dostatecznie nawilżona. Niektóre warunki, takie jak przebywanie w klimatyzowanych lub zakurzonych pomieszczeniach, a także intensywne wpatrywanie się w ekran komputera, dodatkowo obciążają wzrok i zaburzają fizjologiczną funkcję łez. Mniejsze wydzielanie łez może mieć też związek z wiekiem. Preparat Hylo Parin zawiera kwas hialuronowy i heparynę, które pielęgnują rogówkę i spojówkę oraz nawilżają powierzchnię oka, łącząc się z naturalnymi łzami. Na powierzchni oka tworzy się trwały i stabilny film łzowy, który chroni narząd wzroku przed podrażnieniami spowodowanymi narażeniem na czynniki środowiskowe.