LactiSept - spray do jamy ustnej i gardła - NOWOŚĆ NA RYNKU Sprawdź

Czym jest Corsodyl i jakie ma właściwości?

Corsodyl to lek w formie płynu do płukania jamy ustnej, zawierający glukonian chlorheksydyny o działaniu przeciwbakteryjnym. Płyn Corsodyl stosuje się, aby ograniczyć tworzenie się płytki nazębnej, a także jako środek pomocniczy w leczeniu oraz profilaktyce zapalenia dziąseł, jak również jako produkt wspomagający utrzymanie higieny jamy ustnej. Lek można stosować po zabiegach chirurgicznych przyzębia lub w leczeniu aft i drożdżakowych zakażeń jamy ustnej.

Skład leku: Corsodyl to lek w formie płynu do płukania jamy ustnej, zawierający glukonian chlorheksydyny o działaniu przeciwbakteryjnym. Płyn Corsodyl stosuje się, aby ograniczyć tworzenie się płytki nazębnej, a także jako środek pomocniczy w leczeniu oraz profilaktyce zapalenia dziąseł, jak również jako produkt wspomagający utrzymanie higieny jamy ustnej. Lek można stosować po zabiegach chirurgicznych przyzębia lub w leczeniu aft i drożdżakowych zakażeń jamy ustnej.

Jak dawkować Corsodyl?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zwykle stosuje się lek dwa razy na dobę, przez około jedną minutę dokładnie płucząc usta 10 ml płynu.

Przed zabiegiem stomatologicznym należy płukać usta 10 ml preparatu przez jedną minutę.

W leczeniu zapalenia dziąseł, zaleca się kurację trwającą około jednego miesiąca.

W przypadku aft oraz drożdżakowego zakażenia jamy ustnej leczenie należy kontynuować przez 48 godzin od uzyskania klinicznych objawów wyleczenia. W leczeniu zapalenia jamy ustnej wywołanym przez protezy zębowe należy po umyciu protez dwa razy dziennie moczyć je w płynie Corsodyl przez piętnaście minut.

Płynu nie należy stosować dłużej niż 4 tygodnie, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Płynu nie należy połykać.

Niektóre składniki past do zębów osłabiają działanie substancji czynnej – chlorheksydyny. Dlatego nie należy stosować płynu Corsodyl bezpośrednio po umyciu zębów.

Jakie są objawy zapalenia dziąseł?

Objawy zapalenia dziąseł mogą być różnorodne, przez co łatwo przypisać je innym dolegliwościom. Najczęstsze objawy sugerujące stan zapalny dziąseł to:

  • krwawienie z dziąseł. To jeden z najbardziej charakterystycznych objawów zapalenia dziąseł. Może występować podczas szczotkowania zębów, nitkowania lub jedzenia.
  • Bolesne i opuchnięte dziąsła — Osoby zmagające z się ze stanem zapalnym dziąseł mogą odczuwać ból dziąseł lub dyskomfort podczas szczotkowania zębów, jedzenia lub dotykania dziąseł.
  • Obrzęk i zaczerwienienie dziąseł — Zapalenie dziąseł prowadzi do zwiększonej przepuszczalności naczyń krwionośnych, co powoduje obrzęk i zaczerwienienie tkanek dziąsłowych.
  • Nieświeży oddech -Bakterie obecne w zapaleniu dziąseł mogą powodować nieprzyjemny zapach z ust, nawet po dokładnym myciu zębów.
  • Pojawienie się worków dziąsłowych — W zaawansowanych przypadkach zapalenia dziąseł mogą pojawić się worki dziąsłowe, czyli zagłębienia pomiędzy dziąsłami a zębami, które mogą być siedliskiem bakterii.
  • Luźne zęby lub utrata zębów — W przypadkach zaawansowanego zapalenia dziąseł, które prowadzi do paradontozy, zęby mogą stawać się luźne i w końcu wypadać.

Zapalenie dziąseł może być również bezobjawowe w początkowej fazie, dlatego ważne jest regularne sprawdzanie stanu dziąseł podczas mycia zębów oraz regularne wizyty u dentysty w celu oceny stanu zdrowia jamy ustnej.